Вовчак, оцикет та ріджбек, – які надзвичайно рідкісні домашні улюбленці живуть в оселях черкащан (фото)

12 травня 2017, 10:49

Яких породистих домашніх улюбленців ви знаєте? Йорки, хаскі, лабрадори, британські та шотландські коти. Насправді ж, у світі нараховують близько 400 порід собак і близько 260 представників породистих котів. Виявляється, у Черкасах є надзвичайно рідкісні вухаті та хвостаті, повідомляє "in.ck.ua".

Топаз

- Я давно тримаю вдома котів, маю розплідник. Декілька років тому захотіла спробувати схрестити деякі породи, аби отримати чорних вуханів з гарними синіми очима. Для цього треба було знайти відповідну породу. Спочатку я дізналася про "охос озулес" – кольорових котів американського походження з блакитними очима. Але їх в Україні немає. Потім знайшла алтайську блакитнооку – це коти східного Казахстану. В них також домінантний ген блакитних очей, але вони мають звичайну зовнішність, їх вважають дворовими котами. Я придбала такого вуханя, і розпочався процес схрещування з британськими, бомбейськими і європейськими породами, - зазначає черкащанка Ірина Мізленко. - За три роки роботи у нас народилися симпатичні короткошерсті чорні котенята з прекрасними блакитними і навіть фіалковими очима. Аналогів таких котів немає у світі, я є автором цієї породи і в майбутньому планую зареєструватися в Інтернаціональній асоціації котів. Мої улюбленці поки що не беруть участь у виставках, оскільки це експериментальна порода, а для виставки потрібно 15 особин і три різні покоління. Я такої кількості ще не маю. За характером коти породи топаз є контактними та ласкавими, мають міцне здоров'я, бо їхні родичі – дворові коти. Кров бомбейської кішки (її називають "липучкою") наділила хвостатих безмежною любов’ю до людини, а британські гени – спокоєм, виваженістю та розсудливістю.

Тайський ріджбек

- Це рідкісна порода, всього у світі є не більше ніж 10 тисяч таких собак. Батьківщина ріджбеків – Тайланд. Там багато змій, тому мисливців-ріджбеків тримали для полювання на змій і захисту оселі. Назва породи походить від унікальної ознаки на спині, яка має назву "рідж" – це смужка шерсті, яка росте в іншу сторону, не так, як на всьому тілі, - розповідає власник породи тайський ріджбек Богдан Пронкуров.
- Ріджбеки вперті, але водночас добрі до сім’ї та людей. У мене вдома є кіт і папуга, собака з ними чудово товаришує. Представники такої породи вміють терпляче чекати господарів з роботи. Це активний і витривалий пес, у нього стільки енергії, може годину бігати без упину. Ріджбеків не можна бити, вони можуть образитися. В будь-яких ситуаціях доводиться з собакою домовлятися. Інколи допомагає прогулянка, але найчастіше виручає їжа – смачний шматочок м’яса, після якого він стає добрим,- додає черкащанин.
Бенгальські кішки

- Ці коти привертають увагу гармонійною статурою та диким виглядом, адже вони мають леопардове забарвлення. Здається, що це дика тварина, але насправді це милі котики. У мене чотири вухані такої породи: кіт Арке та три кішки Міракл, Індіра і Яхне. Знайти достойних представників цієї породи в Україні складно. У Черкасах це чи не єдині бенгали. Шерсть у бенгальських котів на дотик нагадує цінне хутро – блискуча, щільна, коротка і м'яка. Представники цієї породи поєднують риси характеру кота та собаки, вони дуже прив'язуються до хазяїна, постійно потребують людського товариства, контактні і прекрасно піддаються дресурі. Бенгалів можна вигулювати з повідком, для них це звична справа. Вони обожнюють воду, купатися для них – не проблема, - каже власниця бенгальських кішок Ірина Смольська.

- Бенгали відрізняються від інших кішок не лише забарвленням, але й тим, що мають 10-15 % дикої крові свого предка. Попри це вони прекрасно товаришують і з людьми, і з собаками, люблять дітей. Дуже балакучі й розумні. Такі вухаті залишаються грайливими протягом усього життя. Ще один приємний плюс – шерсть не потребує особливого догляду і не викликає алергії, - додає Ірина Смольська.

 Ньюфаундленд

- За паспортом він – Афанасій, але ми кличемо просто Афоня. Йому 3 роки. Представники цієї породи дуже добрі, спокійні та лагідні. Ньюфаундленди – не охоронці, вони – рятувальники. Але Афоня любить час від часу погавкати, аби заявити всім, що він господар. Такого собаку неможливо тримати у квартирі: йому потрібна велика територія, простір. Окрім того, з кінця березня і до травня вони сильно линяють, - зазначила власниця ньюфаундленда Інна Осадча.

- Це дуже розумний пес, чудово піддається дресурі. Обожнює грати у м’яча, любить погризти кісточку, аби поточити зубки. Ньюфаундленди не мають звички ображатися і капостити господарям. Він може показати, що засмучений, бо йому не вистачає уваги. Коли я обіймаю дітей і чоловіка, Афоня може поглядом запитати: "А як же я?". Думаю, у них взагалі немає мінусів у характері, один позитив. Він чудово спілкується з дітьми: для малечі він, як няня. Такий собі лагідний великий ведмедик!

 Орієнтальна кішка

- Коти найчастіше прив’язуються до будинку, я ж хотіла, аби мій майбутній домашній улюбленець любив господаря. Це надзвичайно товариська порода, вона живе життям господарів. Наша Брістоль дуже любить людей і яскраво це демонструє, постійно прагне контакту: спить з нами, залазить на руки. Навіть коли ми їмо, сидить на плечах у когось. Вона боїться води, але буде спостерігати на краєчку ванної і контролювати, аби з господарем нічого не трапилося. Кішка завжди виглядає у вікно, чекаючи нас з роботи чи дітей зі школи. У Черкасах небагато представників такої породи, - розповідає власниця орієнтальної кішки Вікторія Сидоренко. - Така порода підійде активним, привітним людям. Але не тим, кого завжди немає вдома, оскільки орієнтали потребують уваги. Ця порода прекрасно товаришує з дітьми, вони терплять усі дитячі забаганки, у них немає агресії. Заводити такого улюбленця можна тим, у кого є алергія на котів. Вони мають міцне здоров’я, без проблем у харчуванні, охайні. Єдине, що може не сподобатися – низький голос.

 Чехословацький вовчак

- Цю породу в багатьох країнах заборонили. Вважають, що у них підвищена агресивність. Чехословацький вовчак підходить не всім, це собака для професіоналів. Інакше собака може вирости дикуватим: у цій породі є кров карпатського вовка. Це простежується у зовнішності, поведінці та деяких реакціях. Свою Бланку я придбала у Польщі, у професійних заводчиків. Собака – справжня зірка, без перебільшень, адже на виставках різних масштабів Бланка отримала багато титулів та медалей, - каже власниця породи чехословацький вовчак Валентина Ткаченко. - Собака у мене і для охорони, і для прогулянки, і для поїздок, і для дресури. Представники породи активні, допитливі, темпераментні. Це прекрасний охоронець, відданий своєму господареві. Я тримала чимало порід: і вівчарок, і доберманів, можу сказати, що чехословацький вовчак чи не найбільше прив’язується до господаря і боїться його втратити. У догляді пес не вибагливий. Головне – це збалансоване харчування, вичісування у період линьки і постійний вигул, щонайменше дві години на день. У Черкасах лише двоє представників цієї породи. В межах країни їх теж дуже мало.

Оцикет
- Ці приголомшливі кішки живуть у моєму домі з 2006 року. Ми придбали їх у розплідниках Швеції і Норвегії. На виставках я помітила, що коти мають нестійку поведінку – занадто емоційні. Тому нині я не просто розводжу оцикетів, а й намагаюся вивести породні лінії зі спокійним і доброзичливим характером, - зазначила власниця породи оцикет Оксана Куліда.
- Оцикети мають нетиповий колір шерсті: через схрещення сіамських та абіссинських котів з’явилося кошеня у леопардовій шубці. Також породу збагатили генами американської короткошерстої кішки. Це перша порода, настільки схожа на диких котів. Але, на відміну від інших плямистих, вона не має генів справді диких кішок. Оцикет – це абсолютно домашня киця, створена людиною для людини. Представники породи успадкували найкращі риси характеру: розум і легендарний інтелект від сіамів, невгамовність і грайливість від абіссинців, американські короткошерсті подарували їм урівноважений темперамент. Оцикети мають майже собачий характер. Це розумний і грайливий котик-компаньйон, зовні схожий на дикого кота оцелота, - додала черкащанка.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору