У Черкасах знову повернулися до питання боротьби із стихійною торгівлею. Сьогодні під час спільної наради представники виконкому, поліції та громадськості шукали шляхи переведення „стихійників” із „насиджених” місць на офіційні ринки. Самі ж торгівці попередили, що дії влади вважають піаром, і готові до радикальних дій, у випадку протистояння.
Окреслюючи проблему голова профспілки «Солідарність» Ольга Ракова зазначила, що, не зважаючи на той факт, що в Черкасах існує 10 ринків з понад тисячею вільних місць, „стихійники” вперто не бажають займати їх. І цим самим створюють незручності місту і громадянам та наносять збитки офіційним торгівцям, які працюють у рамках закону.
Тому, на її думку, сьогодні головним завданням є насамперед проведення зі „стихійниками” роз’яснювальної роботи, аби спонукати їх здійснювати торгівлю в установлених місцях.
Таку ініціативу підтримав і заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко.
- Уже проведено відповідну нараду за участю міського голови, - зазначив Шевченко. - Дирекція ринків ґрунтовно вивчає ситуацію та розробляє пропозиції.
За словами ж заступника голови Асоціації ринків Сергія Крохіна, ринки вже сьогодні готові надати місця і складські приміщення під товари.
У свою чергу, керівник черкаських патрульних Вадим Лісничук зазначив, що бачить два шляхи вирішення проблеми: запропонувати „стихійникам” інші місця торгівлі або ж узаконити ті території, де ведеться торгівля.
- Насамперед, ці заходи повинна здійснювати муніципальна інспекція, роз’яснювати, складати протоколи, накладати штрафи, а вже потім, у випадку виникнення проблем або відкритого протистояння до справи залучають поліцію, - зазначив Лісничук.
Бажання влади позбутися стихійної торгівлі обурило самих торгівців, яких, за їхніми словами, навіть не покликали на нараду, щоб почути їхню думку.
- Влада не хоче співпрацювати ні з профспілками, ні з громадою. Це питання вирішується дуже важко, - зазначив в коментарі «Про все» Голова Черкаської профспілки працівників торгівлі, громадського харчування та послуг Леонід Запорожець. - І ми готові до радикальних дій, щоб відстояти свою позицію. Забастовки, блокування руху транспорту – все це буде застосовуватися. Я вважаю, що це буде навіть ще радикальніше, ніж було в попередні роки.
Ще один член профспілки, приватний підприємець Андрій Ільєв розповів, що обіцяні владою 1000 місць для торговців - перебільшення.
- Це маячня. Немає цих місць на ринках. Колись вже ми їздили на ринок «Сєдова» і директор ринку сказав, що у них 45 вільних місць, проте з них виявились лише два місця під промислові товари. Зараз ми готові до протидії владі, - зазначив Ільєв. - На ці граблі вже наступали Олійник, Волошин, Одарич. І Бондаренко теж хоче пропіаритись на ліквідації „стихійників”. Та ми вже підготувалися до цього, в нас є відповідна дозвільна документація, вони об нас „обламають зуби”.
Підтримати підприємців, які здійснюють торгівлю по вулиці Гоголя біля «Центрального ринку» готова, зі слів Ростислава Бублієнка, і територіальна громада м. Черкаси, головою якої він є. Для цього в громади є і ресурси, і люди, і відповідні важелі впливу.
Натомість командир батальйону патрульної поліції Вадим Лісничук зазначив, що поліція готова до можливих складнощів і налаштована на кінцевий результат.
- Можливо він буде досягнутий не так швидко, але він буде, - наголосив керівник черкаських патрульних.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram