Вода у третині криниць Черкащини – небезпечна

21 липня 2016, 14:27

1_kopayu-krinic-kopayu-kolodcyЗа результатами соціально гігієнічного моніторингу, проведеного фахівцями ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», майже третина  досліджених проб води криниць Черкащини не відповідає гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та кожна десята  проба – за мікробіологічними показниками.  Особливо актуальним питання якості води нецентралізованих джерел водопостачання стало після проливних дощів, які пройшли на території області в кінці весни та на початку літа, повідомляє "Дзвін" із посиланням на прес-службу ОблСЕС.

Основними причинами погіршення якості води джерел нецентралізованого водопостачання є порушення вимог санітарного законодавства щодо розміщення та облаштування колодязів, а також вигрібних ям, господарських споруд, гноярок тощо.

В зв’язку з цим, окремої уваги заслуговує питання правильного місця розміщення та облаштування криниць. Перш за все, потрібно звернути увагу на місце розміщення криниці, яке повинно бути на підвищеній місцевості, на відстані не менше  50 м від вигрібних ям, гноярок, ферм, інших джерел забруднення ґрунту. Стінки  криниць повинні бути щільними без тріщин,  висота криниці над землею – не менше 0,8 м,  навколо криниці облаштовується глиняний «замок» глибиною 2 м та шириною 1 м,  біля криниці виконується підмостка з цегли або каміння, забетонована чи заасфальтована,  шириною  2 м  з нахилом близько 0,1 м від криниці, зверху криниці облаштовуються  кришка та навіс, дно криниці бажано вкрити шаром піску, гравію чи щебеню товщиною   20-30 см.

Для підйому води із  колодязя  слід  застосовувати  насоси  (краще  електрозанурювальні).  Зливна  труба  насоса  повинна мати гачок для підвішування відра.  У  разі  неможливості  застосування насоса  допускається  обладнання  колодязя  коловоротом  з відром для загального користування.

Біля колодязя слід влаштовувати підставку для відер,  навколо споруди повинні бути огорожа (радіусом не менше 2  м)  з  воротами (хвірткою) та стежка із твердим покриттям (від воріт до колодязя).

Власники   бюветів,   колодязів   чи   каптажів   джерел зобов’язані  щорічно  проводити планове обстеження цих споруд,  їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення  слід  проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води,  а також лабораторні дослідження її безпечності та якості,  що проводяться установами  державної   санітарно-епідеміологічної служби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору