Влада Золотоноші пішла по кварталах розпитувати людей про проблеми

16 серпня 2016, 17:34

640x338-images-news-082016-.thumbs-25b8d69e9406000ad5a126fdd5022139_930_0_0

Зустрічі міського керівництва з мешканцями Золотоноші віднедавна відбуваються безпосередньо в кварталах міста. Практика спілкування влади з населенням, причому не у відведених для цього залах чи приймальнях, а безпосередньо за місцем їх проживання, не є звичною для  багатьох інших населених пунктів. Специфіка квартальних зборів полягає в тому, що люди не просто повідомляють про наявність проблеми, а мають змогу продемонструвати її причини та наслідки наочно і скласти конструктивний план її вирішення.

Так нещодавно міський голова Віталій Войцехівський разом з керівниками структурних підрозділів міськвиконкому зустрічався з мешканцями 21-го кварталу на ву­лиці Нова. Цю вулицю місцеві ще називають Нова авеню, бо тут чудової якості асфаль­тне пок­рит­тя, сво­є­час­не ос­віт­лен­ня про­їж­джої час­ти­ни (з ог­ля­ду на три­ва­лість світ­ло­во­го дня здій­сню­єть­ся з 21-ї до 1-ї го­ди­ни но­чі). І са­ма до­ро­га, і чис­лен­на мережа пі­шо­хід­них сте­жок охай­ні та чис­ті. Обо­чи­ну ву­ли­ці прик­ра­шає ус­міх­не­ний глиняний ко­за­чок. На зустрічі міс­тя­ни щи­ро ді­ли­ли­ся негараз­да­ми. Не обій­шло­ся без пла­но­вих пи­тань про суб­си­дії.

Бід­ка­ли­ся меш­кан­ці квар­та­лу на засмічений стан про­точ­ної ка­на­ви, яка про­хо­дить че­рез ву­ли­цю Но­ва. Ве­ли­ка кіль­кість опа­дів на по­чат­ку лі­та не­од­но­ра­зо­во при­зво­ди­ла до за­топ­лен­ня го­ро­дів та при­ват­ного сек­то­ру. Ка­на­ва в та­ко­му ста­ні прос­то не в змо­зі ви­ко­ну­ва­ти свою ос­нов­ну фун­кцію. Проб­ле­ма бі­ля кіль­кох при­ват­них бу­дин­ків і ди­тя­чої по­лік­лі­ні­ки. На­чаль­ник уп­рав­лін­ня ЖКГ Олек­сандр Фло­рен­ко проб­ле­му з про­чис­ткою с­тіч­ної сис­те­ми обі­цяв ви­рі­ши­ти за кіль­ка нас­туп­них днів.

З­ву­ча­ли про­хан­ня ус­та­нов­ити "ле­жа­чі по­лі­цейсь­кі", бо якіс­не до­рож­нє пок­рит­тя за­над­то при­ваб­лює лю­би­те­лів швид­кої їз­ди. Та­кож бу­ли оз­ву­че­ні по­бажан­ня що­до ча­су ос­віт­лен­ня. На дум­ку міс­це­вих, пер­ша го­ди­на но­чі - за­над­то ра­но для вим­кнен­ня ліх­та­рів, мов­ляв, зло­дії тіль­ки і че­ка­ють та­кої тем­ря­ви. Але фі­нан­со­ві мож­ли­вос­ті не доз­во­ля­ють про­дов­жи­ти тер­мін ос­віт­лен­ня.

640x311-images-news-082016-.thumbs-4ced3d2631c7a76ceaa78268fb9feb07_930_0_0

На­ос­та­нок го­ло­ва квар­таль­но­го ко­мі­те­ту Ва­лен­ти­на Бо­чен­ко­ва за­чи­та­ла кіль­ка побажань від тих, хто хо­тів, але не зміг прий­ти. Зок­ре­ма, з ву­ли­ці Зо­ря­на, що не­по­да­лік від р. Зо­ло­то­нош­ка, ці­ка­ви­ли­ся, чи не від­бе­руть у них зе­мель­ні ді­лян­ки у зв'яз­ку з очи­щен­ням во­дой­ми. Місь­кий го­ло­ва за­пев­нив, що та­ко­го не ста­неть­ся і до­дав, що чис­тка зо­се­ре­дить­ся не ли­ше на кіль­кох ді­лян­ках. У пла­нах на май­бут­нє - зай­ня­ти­ся озе­ра­ми, що зна­хо­дять­ся за 2-ю шко­лою. Ро­бо­ти поч­нуть­ся з осе­ні, і уже най­ближ­чим ча­сом за­нед­ба­ні во­дой­ми пе­рет­во­рять­ся на но­ву зо­ну від­по­чин­ку.

Се­ред без­лі­чі зло­бо­ден­них пи­тань, які об­го­во­рю­ва­ли­ся в хо­ді іншої зус­трі­чі – з жи­те­лями квар­та­лу №4 – одне сто­су­ва­ло­ся про­ход­жен­ня про­би Руф'є. Цей нес­клад­ний ме­дич­ний тест оці­нює швид­кість від­нов­лен­ня пуль­су піс­ля фі­зич­них на­ван­та­жень. Смертність шко­ля­рів на уро­ках фіз­куль­ту­ри в Ук­ра­ї­ні - тра­гіч­не яви­ще ос­тан­ніх ро­ків, то­му від­те­пер ко­жен учень пе­ред по­чат­ком нав­чаль­но­го ро­ку має обов­'яз­ко­во прой­ти ви­щез­га­да­ну про­бу. Це дозволить виз­на­чити рі­вень на­ван­та­жень, які ди­ти­на от­ри­му­ва­ти­ме на уро­ках фізкультури. Як заз­на­чи­ла го­лов­ний лі­кар Цен­тру пер­вин­ної ме­ди­ко-са­ні­тар­ної до­по­мо­ги Ві­ра Ан­то­но­ва, зро­би­ти та­кий тест мож­на у будь-якій з трьох ам­бу­ла­то­рій міс­та.

Тема медичного обслуговування золотонісців була актуальною на кожній зустрічі. Як за­у­ва­жив місь­кий го­ло­ва Ві­та­лій Вой­це­хівсь­кий, ре­фор­ма ме­дич­ної сис­те­ми від­бу­ва­єть­ся в усій кра­ї­ні, і Зо­ло­то­но­ша не ста­ла ви­нят­ком. "У місь­ко­му ме­дич­но­му Цен­трі всі лі­ка­рі - ви­со­кої ква­лі­фі­ка­ції, але як­що во­ни не ро­зу­мі­ють, що по­вин­ні пра­цю­ва­ти для лю­дей, нам з ни­ми не по до­ро­зі. Са­ме з ці­єї при­чи­ни з од­ним із сі­мей­них лі­ка­рів нам до­ве­ло­ся не­що­дав­но роз­про­ща­ти­ся", - ска­зав він. Ро­бо­че на­ван­та­жен­ня кож­но­го лі­ка­ря скла­да­єть­ся з двох час­тин: при­йом і вик­ли­ки. У ніч­ний час діє служ­ба екс­тре­ної ме­дич­ної до­по­мо­ги ("швид­ка").

Се­ред проб­лем "РЕ­Мівсь­ко­го" мік­ро­ра­йо­ну, які вда­ло­ся виокремити з су­ціль­но­го "зро­біть, ви­ко­сіть, прок­ла­діть, спи­ляй­те, роз­чис­тіть, зак­рий­те про­їзд", - ям­ко­вий ре­монт дороги і тро­ту­ар на ву­ли­ці Бо­го­ду­хівсь­ка, чи­щен­ня ву­лиць від сні­гу, ре­монт до­ро­ги до са­доч­ка "Стру­мо­чок". Були нарікання й на не­за­до­віль­ний стан пит­ної во­ди, на що місь­кий го­ло­ва зазначив, що кре­дит Єв­ро­пейсь­ко­го бан­ку ре­конс­трук­ції та роз­вит­ку, до яко­го по­да­ні еко­но­міч­но об­ґрун­то­ва­ні роз­ра­хун­ки для за­мі­ни всі­єї сис­те­ми во­до­пос­та­чан­ня, доз­во­лить не тіль­ки від­но­ви­ти ме­ре­жу во­до­го­ну, а й ки­ну­ти роз­га­лу­жен­ня по кож­но­му мік­ро­ра­йо­ну.

За матеріалами газети «Златокрай»

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору