Зустрічі міського керівництва з мешканцями Золотоноші віднедавна відбуваються безпосередньо в кварталах міста. Практика спілкування влади з населенням, причому не у відведених для цього залах чи приймальнях, а безпосередньо за місцем їх проживання, не є звичною для багатьох інших населених пунктів. Специфіка квартальних зборів полягає в тому, що люди не просто повідомляють про наявність проблеми, а мають змогу продемонструвати її причини та наслідки наочно і скласти конструктивний план її вирішення.
Так нещодавно міський голова Віталій Войцехівський разом з керівниками структурних підрозділів міськвиконкому зустрічався з мешканцями 21-го кварталу на вулиці Нова. Цю вулицю місцеві ще називають Нова авеню, бо тут чудової якості асфальтне покриття, своєчасне освітлення проїжджої частини (з огляду на тривалість світлового дня здійснюється з 21-ї до 1-ї години ночі). І сама дорога, і численна мережа пішохідних стежок охайні та чисті. Обочину вулиці прикрашає усміхнений глиняний козачок. На зустрічі містяни щиро ділилися негараздами. Не обійшлося без планових питань про субсидії.
Бідкалися мешканці кварталу на засмічений стан проточної канави, яка проходить через вулицю Нова. Велика кількість опадів на початку літа неодноразово призводила до затоплення городів та приватного сектору. Канава в такому стані просто не в змозі виконувати свою основну функцію. Проблема біля кількох приватних будинків і дитячої поліклініки. Начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко проблему з прочисткою стічної системи обіцяв вирішити за кілька наступних днів.
Звучали прохання установити "лежачі поліцейські", бо якісне дорожнє покриття занадто приваблює любителів швидкої їзди. Також були озвучені побажання щодо часу освітлення. На думку місцевих, перша година ночі - занадто рано для вимкнення ліхтарів, мовляв, злодії тільки і чекають такої темряви. Але фінансові можливості не дозволяють продовжити термін освітлення.
Наостанок голова квартального комітету Валентина Боченкова зачитала кілька побажань від тих, хто хотів, але не зміг прийти. Зокрема, з вулиці Зоряна, що неподалік від р. Золотоношка, цікавилися, чи не відберуть у них земельні ділянки у зв'язку з очищенням водойми. Міський голова запевнив, що такого не станеться і додав, що чистка зосередиться не лише на кількох ділянках. У планах на майбутнє - зайнятися озерами, що знаходяться за 2-ю школою. Роботи почнуться з осені, і уже найближчим часом занедбані водойми перетворяться на нову зону відпочинку.
Серед безлічі злободенних питань, які обговорювалися в ході іншої зустрічі – з жителями кварталу №4 – одне стосувалося проходження проби Руф'є. Цей нескладний медичний тест оцінює швидкість відновлення пульсу після фізичних навантажень. Смертність школярів на уроках фізкультури в Україні - трагічне явище останніх років, тому відтепер кожен учень перед початком навчального року має обов'язково пройти вищезгадану пробу. Це дозволить визначити рівень навантажень, які дитина отримуватиме на уроках фізкультури. Як зазначила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Віра Антонова, зробити такий тест можна у будь-якій з трьох амбулаторій міста.
Тема медичного обслуговування золотонісців була актуальною на кожній зустрічі. Як зауважив міський голова Віталій Войцехівський, реформа медичної системи відбувається в усій країні, і Золотоноша не стала винятком. "У міському медичному Центрі всі лікарі - високої кваліфікації, але якщо вони не розуміють, що повинні працювати для людей, нам з ними не по дорозі. Саме з цієї причини з одним із сімейних лікарів нам довелося нещодавно розпрощатися", - сказав він. Робоче навантаження кожного лікаря складається з двох частин: прийом і виклики. У нічний час діє служба екстреної медичної допомоги ("швидка").
Серед проблем "РЕМівського" мікрорайону, які вдалося виокремити з суцільного "зробіть, викосіть, прокладіть, спиляйте, розчистіть, закрийте проїзд", - ямковий ремонт дороги і тротуар на вулиці Богодухівська, чищення вулиць від снігу, ремонт дороги до садочка "Струмочок". Були нарікання й на незадовільний стан питної води, на що міський голова зазначив, що кредит Європейського банку реконструкції та розвитку, до якого подані економічно обґрунтовані розрахунки для заміни всієї системи водопостачання, дозволить не тільки відновити мережу водогону, а й кинути розгалуження по кожному мікрорайону.
За матеріалами газети «Златокрай»
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram