http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/2/19/19-02-2015-1400-sjuzhet-18_a619e6fd539eaf0b1b90d0c17d21e4f5.mp4
Хворим на ниркову недостатність бракує ліків. Таким людям життєво необхідна процедура гемодіалізу.
Тричі на тиждень по 4 години Ольга Артеменко змушена проводити у приватній клініці гемодіалізу. Кілька років тому держава направила її на лікування та гарантувала платити за очищення крові. Але практично весь час Ольга проходить процедури у борг. У рік - це майже 250 тисяч гривень, інформують Подробности.
"Нам написали наші німці, що до кінця кварталу вони нас лікують, з першого квітня не будуть лікувати. За всі роки більш 37 мільйонів борг", - говорить Ольга Артеменко, пацієнтка приватної клініки гемодіалізу.
Клініку відкрили німецькі інвестори 5 років тому. На всю Україну таких дві - у Черкасах та Чернігові. Держпрограми з фінансування гемодіалізу не існує, тому оплачувати процедури повинна місцева влада.
"Область сказала , що всі хворі мають лікуватися за рахунок районів звідки вони самі, але чіткого механізму розрахунків так і не було надано за 14 рік, тому утворилися борги. На 15 рік також впевненої картини ми не бачимо", - говорить Володимир Новаковський, головний лікар клініки гемодіалізу.
Грошей немає, а кількість пацієнтів у приватній клініці тільки збільшується. Начальник облдепартаменту охорони здоров'я навіть не знає суми заборгованості перед приватною клінікою. При цьому каже - непогано, щоб до вирішення проблеми долучилася держава.
"Це загальнодержавна проблема , ну вона повинна бути врегульована на рівні держави, кошти для місцевих громад надзвичайно великі", - говорить Анатолій Ситник, начальник департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА.
І буквально минулого тижня Кабмін - долучився. Виділив 400 мільйонів гривень .... на всю Україну. Лікарі стверджують - це всього третина від необхідного. Тож рятувати себе пацієнтам знову доведеться самотужки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram