Влада на місцях не готова взяти на себе реєстраційні послуги

16 березня 2016, 06:33

ъ

Тільки у Каневі та Канівській райдержадмінстрації готові прийняти на себе повноваження з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і нерухомого майна. Решта виконавчих органів зволікають. Про це йшлося на координаційній нараді в Черкаській ОДА, інформує УНН-Центр.

“Лише Канівська РДА і тамтешня міськрада повністю укомплектували свої штати державними реєстраторами та забезпечили отримання ідентифікаторів доступу до реєстрів. Близька до цього також Черкаська РДА. Решта буксують. Між іншим, викликає подив поведінка виконкому Черкаської міської ради. Там ще навіть не затвердили штатний розпис. Тому є великий ризик соціальної напруги”, - прокоментував ситуацію голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

У Державній міграційній службі в Черкаській області кажуть, що повністю готові до того, аби передати частину своїх повноважень місцевим органам влади. Але черкаська міська влада не готова прийняти ці повноваження.

“У них не створено органи реєстрації, немає ні будівлі, ні штату. Може бути, що це буде навіть окремий департамент. Але поки що нам нема кому передати свої функції”, - говорять у міграційній службі.

Виконавчі органи міських рад та районні державні адміністрації повинні були затвердити структуру та штатний розпис, які б передбачали посади державних реєстраторів. Далі треба було укласти договори з технічними адміністраторами реєстрів – ДП «Національні інформаційні системи» та ДП «Інформаційно-ресурсний центр». Для державних реєстраторів потрібно отримати ідентифікатори доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань. Опісля звернутися до Мін’юсту щодо припинення повноважень органів юстиції з державної реєстрації на відповідній території, оскільки на даний час ці функцій здійснювали територіальні органи юстиції. Проте зміни у чинному законодавстві призведуть до того, що з 1 травня органи юстиції ці функції вже не здійснюватимуть.

З власних джерел УНН-Центр стало відомо, що головна проблема місцевих органів влади у прийнятті реєстраційних повноважень — кадрова. Фахівці не хочуть йти на роботу, де дуже високий рівень відповідальності і надзвичайно багато роботи. (Керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Черкаської ОДА Роман Карманнік, доповідаючи на нараді, визнав, що навіть двом особам буде важко впоратися з усім обсягом роботи, а одному це абсолютно не під силу). При цьому офіційний оклад реєстратора становить близько 1 600 гривень. На таку зарплату просто немає охочих.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору