На „гробки “, які міським органам самоуправління було рекомендовано перенести на 6 червня, містян підвозити окремим транспортом не будуть. На цей рахунок міська влада, зокрема, міста Черкаси має свої міркування.
Як зазначила у коментарі журналісту Про Все заступник міського голови міста Черкаси Людмила Бордунос, усе залежить від того, якими будуть подальші рекомендації Кабміну щодо алгоритму поступового виходу з карантину.
— Проте, за тим планом, який цей орган влади вже оприлюднив, ми бачимо, що масові заходи в Україні ще не дозволені і не легалізовані як такі, — акцентувала вона. — А поминальні дні також можна віднести саме до велелюдних заходів. Тому про підвезення людей додатковим транспортом, як це зазвичай було в минулі роки, мова сьогодні не ведеться. На жаль, містянам доведеться вирішувати , як дістатись до міських кладовищ.
Людмила Бордунос нагадала, що на час традиційних „ гробків “ ( після Великодніх свят) потрапити на міські кладовища було неможливо — вони були зачинені та ретельно охоронялись поліцією. Нині заборону на відвідування цвинтарів вже знято. Тому не варто чекати саме 6 червня, аби дістатись до місць поховання та відвідати могили рідних людей.
У нинішніх умовах, все ж було б доречніше не створювати великих натовпів і поїхати на кладовище у будь-який зручний день.
Керівник-інформаційно–видавничого відділу Черкаської єпархії ПЦУ Андрій Шпунт розповів, що Православна українська церква поки що достеменно не знає, як саме пройдуть поминальні дні 6 червня та святкування Трійці 7червня.
— Зараз йдуть перемовини між керівниками міжрелігійних організацій та Кабміну. Ми чекаємо на відповідне рішення Синоду. Наразі поки що не має ніяких конкретних вказівок, яким чином парафіяни зможуть відвідувати церкви у поминальні дні, які в зв’язку з карантином було перенесено на 6 червня та брати участь у церковних заходах до Свята Трійці, — прокоментував він.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram