Віники для лазні й арома подушки: як черкащани можуть використати новорічні ялинки після свят

16 січня 2019, 20:00
Віники для лазні й арома подушки: як черкащани можуть використати новорічні ялинки після свят

Фото: Pinterest

Новорічні свята вже минули і чимало черкащан позбуваються святкових ялинок. Цієї зими лісівники області продали близько 20 тисяч хвойних дерев. Якщо припустити, що в середньому кожне з них важить три кілограми, то скоро на смітниках Черкащини з’явиться близько 60 тон відходів, які можна використати з користю.

Куди нести новорічні ялинки, що з ними роблять у країнах Європи, або як використати дерева із користю вдома, читайте у нашому матеріалі.

У Черкасах є два способи утилізувати ялинки й сосни. Їх приймають у зоопарку, де дерева використовують для корму тваринам і для декорування приміщень, або ж у «Теплокомуненерго». Там ялинки перероблять на щепу. Проте важливо не носити дерева по-одному, адже комунальним підприємствам це створюватиме незручності. Краще, щоб СУБи чи ОСББ здійснювали централізований збір і відвезення ялинок.

- Зазвичай містяни виносять ялинки до місць вивезення сміття, і десь збоку складають їх, а потім СУБи привозять їх до нас централізовано. Ялинки використовуватимемо на корм парнокопитним, олені об’їдають кору з дерев. Також хвойні дерева згодяться для декорування вольєрів птахів, приматів, хижаків у зимовий час, або ж перебиваємо ялинки із соснами на щепу, щоб використовувати для підстилки тваринам, - розповів директор КП «Черкаський зоологічний парк» Євген Ван.

У КП «Черкаситеплокомуненерго» дерева переробляють на щепу і використовують для опалення будинків. Про це розповів директор КП "Соснівська служба утримання будинків" Черкаської міської ради Роман Моторний. Також чоловік зазначив, що не варто самостійно відвозити ялинки до комунальних підприємств, оскільки це роблять СУБи та ОСББ.

Фото: www.tumblr.com

Що з ялинками роблять у країнах Європи

Українці тільки переймають традицію утилізації ялинок від країн Європи та США. Там вже знайшли чимало корисних способів використання дерева. Зокрема, у Скандинавських країнах та Австрії ялинки спалюють у котельнях або переробляють у паливні брикети. І використовують їх для опалення будинків. Також ялинки відправляють на меблеві фабрики. А ось хвою часто використовують для виробництва косметики. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».

Фото: banilub.ru

Окрім утилізації, існує ще низка способів використання ялинок із користю. Зокрема, на сайті «БарNews.City» пишуть, що хвою з новорічної красуні можна використовувати для аромаванн, робити з них віники в лазню і запашні подушки для сну. Так, для виготовлення хвойних віників треба зрізати гілки сосни, або ялиці. Віники потрібно добре просушити, а перед процедурою в лазні замочити у гарячій воді. Що ж до хвойних подушок, то голками можна набивати лише маленькі подушки, які ви можете зшити самостійно. Якщо покласти таку подушечку на ніч поруч, вона сприяє нормалізації сну.

Також новорічні дерева можна використовувати для розтоплення камінів і печей. Ці дрова дають багато тепла, а ялинка видає антисептичний, тонізуючий запах, що корисно для дихальних шляхів та сприяє хорошому сну.

Ще один спосіб використання ялинок – як матеріал для плетіння різноманітних кошиків та інших прикрас. Працювати необхідно з ще свіжими голками, після чого покрити їх захисним шаром лаку.

 

Коментарі

Вгору