Відвід судді та автоматичний розподіл: у Звенигородці знов засідав суд по вбивству Сергієнка

15 червня 2018, 20:29

Суперечка в залі, клопотання про створення належних умов для підсудних та заява про відвід судді. Так 14 червня в Звенигородському райсуді пройшло підготовче судове засідання по резонансній справі вбивства журналіста Сергієнка, повідомляє vikka.ua.

Засідання почалось із майже годинною затримкою через запізнення захисників підозрюваних. Адвокати кажуть: довго добирались зі столиці через жахливий стан черкаських доріг.

Проте в перші ж хвилини після початку в судовій залі спалахнула суперечка між одним із підозрюваних та присутніми активістами. Заспокоювати сторони довелось полісменам.

Захисник Вадима Мельника, якого підозрюють в організації вбивства Василя Сергієнка, виступив з клопотанням змінити умови проведення судових засідань на такі, котрі б не принижували гідність обвинувачуваних та не впливали на їх здоров’я. Так, адвокат назвав неприпустимим утримування підозрюваних у клітці, без письмових столів і канцелярського приладдя, аби ті могли робити нотатки, та задушливе, некондиціоноване приміщення. В якості доказів правник зачитав відповідні пункти рішень Европейського суду та статті Кримінально-процесуального кодексу. Як вихід із ситуації була запропонована організація виїзних засідань або ж перенесення процесу до столиці.

Суддівська колегія частково задовольнила клопотання – засідання у повному складі перемістилось до сучасної зали на третьому поверсі будівлі. Однак у решті вимог захисникам було відмовлено.

Потому адвокат зачитав заяву з вимогою про відвід одного з членів суддівської колегії. Той, як виявилось, має родинні стосунки зі слідчим суддею, яка вела досудове розслідування за справою Сергієнка в Черкасах. Окрім того, захист закинув колегії упереджене ставлення до підсудних та Протест від прокурора Феміда відхилила, натомість – видалилась до нарадчої кімнати приймати рішення.

Відтак, за годину оголосили результати колегіальної наради: заяву захисту про відвід судді задовольнити, справу направити на автоматичний розподіл. Ймовірно, провадження буде передане до Апеляційного суду для визначення його підсудності.

Нагадаємо, суди по справі закатованого корсунського журналіста Василя Сергієнка тривають уже три роки. У скоєнні злочину за різними статтями кримінального кодексу підозрюються Мельник, Воронков, Горбенко, Завражин, Недибалюк та Русін.

Коментарі

Вгору