Відтепер у черкаських школярів не буде “Захисту Вітчизни”

27 лютого 2020, 18:32

Відтепер учні шкіл вивчатимуть оновлений предмет «Захист України» замість «Захисту Вітчизни». Відповідну постанову Уряд прийняв сьогодні, 26 лютого 2020 року.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад зазначила, що наша освіта довго наслідувала радянську парадигму, і предмет «Захист Вітчизни» – один із проявів цього.

- Це неправильно, що на п’ятому, практично шостому році війни ми досі не спромоглися замінити абсолютно радянську назву предмета «Захист Вітчизни» на «Захист України». Це важливий акцент, і я рада, що ми нарешті його поставили. Тепер не менш важливе завдання – покращувати зміст цього предмета і матеріально-технічне забезпечення шкіл, – прокоментувала Ганна Новосад.

Зазначимо, що «Захист України» – обов’язковий для вивчення у 10-11 класах. Його мета – надати учням знання та уміння для оборони країни, навчити їх діяти в надзвичайних ситуаціях. Учні вивчають предмет на уроках та під час навчально-польових і навчально-тренувальних занять.

- Важливо, щоб цілі, які ми закладаємо у конкретний предмет, зокрема і у оновлений «Захист України», відображались і в підручниках, за якими навчаються учні. Так, зміни стануть системними і ґрунтовними. Саме для цього ми розпочали зміну підходів до експертизи та виготовлення підручників. Повна трансформація триватиме декілька років, але для нас надзвичайно важливо зробити цей процес якісно, – додала Міністр.

За інформацією із пресслужби Черкаської ОДА

Коментарі

№5 сказав:

ЧТО в ЛОБ-ЧТО ПО ЛБУ !!!

Вгору