З 26 по 29 серпня у Черкасах проводитимуть комплексну дезінфекцію (гіперхлорування) об’єктів водопостачання: резервуарів чистої води, магістральних водогонів, розподільчих та внутрішньобудинкових мереж.
"У цей період споживати воду заборонено, використовувати її можна лише для технічних потреб", - інформують у пресслужбі КП "Черкасиводоканал".
Чому треба хлорувати воду?
Відомо, що для очищення питної води сьогодні застосовуються сучасні реагенти, а для дезінфекції – хлор. Хлорування – один з основних заходів щодо надання води належної якості. Але внаслідок так званого «вторинного забруднення» – якість питної води може погіршуватися. Тому час від часу проводиться гіперхлорування для промивки усіх об’єктів водопостачання, періодичність якого залежить від фактичних показників питної води.
Як відбувається гіперхлорування?
Спочатку проводять механічне чищення вручну всіх споруд та резервуарів чистої води, а потім проводять дезінфекцію (гіперхлорування). Гіперхлорування водогінної мережі проводять шляхом її заповнення водою з підвищеними дозами хлору з концентрацією 20-70 мг/д3. Після цього здійснюється промивка чистою водою. Саме процес гіперхлорування дозволяє вбивати хвороботворні бактерії та віруси, а також запобігає виникненню епідемій серед населення у спекотну пору року.
Що робити мешканцям міста під час гіперхлорування?
До початку проведення гіперхлорування необхідно зробити запас питної води на 3-4 дні.
У дні гіперхлорування, 27-28 серпня, відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору. Це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж.
Після промивки мереж, 29 серпня, може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа. В такому випадку варто спустити воду поки вона не стане прозорою та без запаху хлору.
У разі наявності будь-якого фільтра води його необхідно зняти на період комплексної дезінфекції.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram