Український гурт Бумбокс випустив першу частину нового альбому — Таємний Код: Рубікон, записаного оновленим складом колективу на студіях в Україні, Франції та США, інформує "Новое время".
Довгоочікуваний реліз, який вперше в історії гурту міститиме понад 11 пісень, було вирішено поділити на дві частини: 12 вересня світ побачив ліричний Таємний код, а ще за місяць-два вийде друга частина — Рубікон.
Таємний код — це сім глибоко особистих, ліричних пісень. Серед них — як вже відомі фанам Твій на 100%, ДШ, записана з Тіною Кароль Безодня та дует з Сашею Чемеровим Тримай мене, так і три цілковиті прем'єри — перша співавторська робота з новим гітаристом Олегом Аджікаєвим Дрантя, записана на студії La Fabrique у Франції бумбоксівська версія відомої пісні гурту Крихітка Цахес (пізніше — Крихітка) Ангела та натхненна піснею I’ll Be Seeing You Еріка Клептона тріп-хоп-джазова Побачимось.
Напередодні релізу НВ STYLE розпитав у лідера гурту Бумбокс Андрія Хливнюка про створення нової масштабної платівки в оновленому складі, закодовані в ній сенси та стани, історію альбомних дуетів та «шкалу вимірювання» крутості власного концерту.
Влітку 2017 року Бумбокс презентував міні-альбом Голий Король, а трохи більше ніж через рік анонсував новий, великий альбом. Чому фанам довелося так довго чекати та для чого ви вирішили розділити його на дві релізи?
Фактично, це буде один реліз з невеликою паузою. Таємний код вийшов 12 вересня, а Рубікон вийде протягом місяця-двох. Для фан-паку CD та вініла технічно нам буде зручніше, якщо це буде дві платівки, і головне: Таємний код — більш лірична частина альбому, а Рубікон — умовно, більш соціальна. Кожна пісня в цьому альбомі має соціальну складову, просто вона більше або менше прихована. Так захотілося. А якщо вже зовсім бути чесним, то я не був впевненим, що отримаю мастеринг на момент друку візуальної частини платівки і початку рекламної кампанії туру.
Чому так довго тривало? Ми пробували себе в якості студійних музикантів, у різних студіях в рамках однієї країни і також за кордоном. Шукали, яким буде звук цієї платівки, у нашому складі з’явились нові музиканти — гітаристи Олег Аджикаєв та Дмитро Кувалін, басистка Інна Невойт, і саундінженер Василь Тітаренко. Тому потрібен був час, щоб ввести людей у команду й концертувати також. Ми мали напружений робочий графік цього року й шукали будь-який час, будь-яку шпаринку для того, щоб продовжити роботу на студії.
Рубікон — це незворотній крок, точка неповернення. Що саме полишив за спиною гурт Бумбокс та до чого прямує?
Це не стільки точка неповернення, скільки перехід на інший рівень відвертості, розуміння того, що ти робиш, кому це потрібно і чи хочеш ти це робити надалі й в якій якості.
Яку історію ви хотіли розповісти своїм новим альбомом? Які стани, почуття, думки, враження закодували в ньому?
Я би назвав цю платівку образно ліками від страху втратити і близьких, і себе. Це лірична, важка платівка, яка мені особисто допомогла позбутися якихось особистих демонів, що спіткали мене протягом цього року. Я дуже радий, що в мене є така можливість, така хвіртка, в яку я можу вийти, винести також (образно кажучи) зі свого будинку те, що мені там заважає, те що мене бентежить та турбує. Багато пісень про кохання, багато пісень про розлуку, багато підтекстів про те, що відбувається з країною. Є навіть звернення до сусідніх країн, наприклад, в пісні ДШ. Тому те, що турбувало нас і те, чим ми захоплювались вже в плані музики і аранжування протягом останнього року, знайшло місце в платівці Таємний код.
Розповідаючи про створення Твій на 100%, ви згадували, що пісня народилась із випадкової зустрічі з дівчиною, знайомою з творчістю гурту. Яка історія виникнення інших пісень, дуетів з Сашею Чемеровим та Тіною Кароль?
Пісня з Тіною Кароль Безодня, безумовно, є дуже особиста. І я не даремно запросив саме цю співачку для того, щоб зробити, спродюсувати цю пісню, записати її. Мене дуже і дуже тішить, як режисер кліпу Стас Гурєнко доповнив аудіо картину візуальним рядом.
Пісня з Чемеровим, це фактично пісня Саші Чемерова, в яку я дописав ще один щабель, як здавалось спочатку, в готову драбину. І це питання більше до нього, але я знайшов себе в цій пісні дуже швидко, з першого прослуховування, і вірю, що й слухач знайде свої сенси. Вочевидь, вона вже стала концертним суперхітом і, безумовно, претендентом на те, щоб бути в переліку пісень будь-якого концерту Бумбоксу.
Під час минулорічної української відпустки The Gitas ви встигли відзняти чорно-біле відео на Тримай мене. Яка наступна пісня отримає екранізацію?
Я хотів би зняти кліп на пісню Твій номер.
Зараз вже йде робота над кліпом на пісню ДШ, а режисер Анна Бурячкова запропонувала дуже цікавий сценарій Ангела.
На шляху творення альбому Таємний код: Рубікон ви пройшли також через «перезавантаження» гурту. Бумбокс у новому складі ми вже бачили на київському концерті на Платформі, от-от ви випускаєте альбом і рушаєте у тур. Як гадаєте, що в новому матеріалі відчує ваш давній прихильник — почує старого знайомого чи улюблений гурт у версії 2.0?
Люди, які прийдуть на концерти цього туру, відчують, я сподіваюсь, свободу тієї території, якою є сцена для гурту. І можливість зрозуміти, що ті соціальні й особисті переживання, що їх спіткають, не належать тільки їм. Що всі люди поряд з ними на концерті та просто в заторі на дорозі, чи в багатоповерховому будинку відчувають рано чи пізно в житті те саме. Мені хочеться, щоб було полегшення в житті не тільки в нас, бо ми маємо можливість сублімувати в музику, а й для слухача, який, можливо, зрозуміє, що як би не було, що би не сталося з вами, завтра буде новий день, і з цього може вийти щось дуже і дуже гарне. Наприклад, нова музика.
Фани завжди порівнюють концерти своїх улюбленців за емоціями, які там отримали. Як ви особисто, як лідер гурту, визначаєте для себе, наскільки вдалося ваше шоу? Що для Андрія Хливнюка показник того, що концерт пройшов круто?
Якщо снекбек бумбоксівський полетів у зал в кінці концерту — то концерт був крутим. Якщо вся моя одежа мокра повністю, враховуючи і взуття, то концерт можна назвати крутим. Ця емоція йде, ти мокрієш не від фізичного навантаження, а від емоційного.
Яку найважливішу пораду дав би людині, яка стоїть на березі річки Рубікон, герой, що промовляє «Ничего уже не вернуть/Вдохнуть — выдохнуть/Выдохнуть — вдохнуть»?
Роби те, що повинен робити, і будь що буде.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram