Проєкт Черкаського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Українського культурного фонду отримав назву "Відчути світ на дотик. Not wrong, just different". Тривав він протягом чотирьох місяців.
Організатори висловили вдячність за допомогу в реалізації доброї справи Черкаському багатопрофільному молодіжному центру, директору Черкаського музично-драматичного театру ім.Т.Г. Шевченка Петру Ластівці та Олександру Гончаренку з "Гончаренко центр". Усі учасники проекту отримали сертифікати, які засвідчують їхню приналежність до черкаської спільноти майстрів. Чотири кандидатури подано на розгляд щодо прийняття у члени Національної спілки. А по попереду у них — нове творче життя.
В унікальному по своїй суті проєкті були задіяні знані черкаські майстри та художники — голова Черкаського осередку Національної спілки майстрів народної творчості, заслужена народна майстриня України, Ольга Мартинова, майстрині художнього розпису та народної витинанки Христина Шинкарчук та її колега Анна Криворотова-Веретільник, художниця з вишивки Оксана Огій, відома майстриня гончарного мистецтва Галина Тимошенко. Гуртом вони досягли неймовірного — відкрили нові імена та запалили в них бажання творити. За 24 заняття встигли прикипіти до вихованців душею. Поки учні відкривали світ на дотик, вчителі побачили його іншими очима. Вони більше не хочуть називати своїх нових колег по творчому цеху людьми з обмеженими можливостями. Навпаки переконані, що їхні можливості у мистецтві, зокрема, просто необмежені. Варто вчитись далі і впевнено йти вперед.
Як зазначила головна ініціаторка проекту, Ольга Мартинова, мета проєкту "Ми бачимо світ на дотик" — зробити мистецтво доступнішим для людей з інвалідністю і залучити до мистецької спільноти, надати творчу професію і навички з декоративно-прикладного мистецтва.
— Наш проєкт вирішує проблему професіоналізації людей з інвалідністю шляхом інклюзивних мистецьких освітніх програм (створення інклюзивної школи майстрів з навчанням за програмами: Гончарство та ліпка з глини, Українська народна витинанка, Декоративний розпис). Унікальність проєкту ще й в тому, що по завершенню програми навчання ми проводимо підсумкову виставку ( для когось з учасників взагалі першу в житті ). Ми відібрали кращі роботи, які виконані технологічно правильно за традиціями і основами певного виду ремесла. Найкращих учасників нагороджуємо дипломами та сертифікатами майстрів народного мистецтва. Також вони отримають можливість пройти атестацію майстрів народного мистецтва та народних художніх промислів, для одержання спеціального посвідчення, завдяки якому вони стають атестованими майстрами нашого обласного осередку. Майстри мають право безоплатно приймати участь у виставках-продажах, заходах, фестивалях, які проводяться Спілкою і отримають підтримку від інших колег по цеху. Роботи майстрів народної творчості постійно експонуються і продаються в Галереї народного мистецтва.
Тетяна Балякіна
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram