Від захоплення до світового рекорду: історія успіху уманського спортсмена

03 червня 2016, 18:15

1

Він починав зі шкільної секції. Тоді, коли батько казав «Навіщо воно тобі треба», Валентин наполегливо продовжував підіймати гирю. Зараз на його рахунку 2 світових рекорди, десятки перемог на чемпіонатах Світу і Європи та близько півсотні медалей, - таких результатів хлопець досяг у свій 21 рік, інформує Вечірня Умань.

Валентин займається гирьовим спортом вже 7 років. Ще з перших змагань він зрозумів, що це стане справою усього його життя. Адже під час своєї дебютної поїздки на чемпіонат виборов перемогу та став кандидатом в майстри спорту.

Як досягти успіху і не зійти на середині спортивної дистанції - розповів Валентин Хмільовий.

- Для спортсмена-початківця обов’язковий тренажерний зал чи достатньо вуличного спортмайданчику?

- Починати варто не з абонементу в тренажерку, а з переконання, що тобі це дійсно потрібно. Тоді і вуличний спортивний майданчик може послужити гарним стартом, але щоб досягнути максимального успіху - потрібно шукати тренера, з яким би тобі було комфортно працювати.

2

- Ти одразу знайшов свого тренера, чи доводилось перебирати?

- Він прийшов до нас з оголошенням, що в школі відкривається нова секція, от і я вирішив спробувати. Не завжди все було гладко, траплялись і конфлікти, - через один із них, я ледве не покинув спорт. Але такі моменти навпаки гартують. Чим би ти не починав займатись, чи то спорт, чи бізнес - завжди настає найважчий момент, якщо тобі його вдається пережити, і ти далі хочеш займатися сортом, - значить це справа усього твого життя. 

- Скільки часу в день потрібно тренуватись, та чи приходиться для успіху жертвувати відпочинком з друзями та особистим життям?

- При правильному розподілі часу не доводиться жертвувати нічим. Інтенсивне тренування в середньому займає близько 3 годин. Звісно, під час підготовки до змагань витрачається більше часу, адже готувати себе потрібно як фізично, так і морально. Тому за декілька тижнів до змагань краще повністю віддатися спорту, я не маю на увазі тренуватись по 24 години на добу, а говорю про, те, щоб не перенавантажувати себе іншою роботою.

3

- Чи прибутково займатися спортом, які винагороди ти отримуєш за свої перемоги?

- Крім медалей і грамот - ніяких. Нам держава навіть поїздки не фінансує, якби не спонсори, що завжди підтримують, навряд ми б кудись їздили. Остання поїздка в Португалію коштувала 20 тисяч гривень, ми практично до останніх днів не знали: поїде нас з Умані один чи двоє. І коли здавалось все втрачено, знайшовся спонсор, який оплатив поїздку моєму товаришеві. Як результат 11 медалей на двох.

- Які спортивні плани на майбутнє?

- В найближчих планах чемпіонат світу, що пройде в Італії. На даний час питання лише в коштах, але навіть якщо їх не вдасться знайти, тренуватись я не припинятиму, адже потрібно побити ще стільки рекордів.

4

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору