Про початок в області сезону активності кліщів та поради і рекомендації для уникнення негативних наслідків розповіла заступниця генерального директора Черкаського обласного центру контролю хвороб та профілактики МОЗ України Ольга Мізінова.
За її словами, цьогоріч аномально рано розпочалося потепління, що сприяло активності кліщів.
- Кліщі переносять понад 150 захворювань. Для Черкаської області, зокрема, є характерною хвороба Лайма. За 2023 рік в області зареєстрували 362 випадки цієї хвороби. Минулого року також зафіксували ріст захворюваності на 28% порівняно з позаминули роком, - говорить Ольга Мізінова.
За цей рік в області зареєстрували 15 випадків хвороби Лайма, проте укуси люди отримали ще минулоріч.
Як правило, кліщів можна "підхопити" в лісі, на присадибних ділянках, у скверах та, навіть, на звичайному газоні. Тож черкащанам нагадують правила, як уникнути укусів кліщів під час прогулянок на природі:
- Обирати закритий одяг світлого кольору;
- Покривати голову та шию;
- Користуватися спеціальними засобами, які відлякувати кліщів;
- Обирати місця для привалів, де немає хмизу та сухої трави;
- Щоб позбутися кліщів потрібно випрати та випрасувати одяг.
Симптомами хвороби Лайма є головний біль, ломкість по всьому тілу, слабкість, місце укусу починає збільшуватися.
- Якщо ви знайшли на собі кліща, можна звернутися до лікаря або спробувати витягти кліща самостійно. Для цього в аптеках продають спеціальні засоби. Але треба бути обачними, щоб носик кліща не залишився у рані. Після цього рану потрібно продезинфікувати, а руки помити з милом, - додала Ольга Мізінова.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram