Наразі на Черкащині у дикій природі не виявили жодної тварини, хворої на сказ. Але цьогорічну статистику поповнили домашні улюбленці, зокрема коти й собаки. Лікарі ветеринарної медицини пішли по будинках черкащан, аби провакцинувати домашніх улюбленців. Вже у жовтні для вакцинації диких тварин проти сказу планують залучати навіть авіацію. Як це працюватиме, журналістам «ВІККА-новини» розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Віктор Маламуж.
Нині в Черкасах Міська державна лікарня ветеринарної медицини проводить масову вакцинацію тварин від сказу. Цього року в області на нього хворіють лише коти й собаки.
- Від початку року фахівці виявили 18 таких випадків. Усі серед домашніх улюбленців. Це вказує на розвиток так званого міського типу сказу, – пояснив Віктор Маламуж.
За його словами, викорінити сказ серед диких тварин вдалося завдяки пероральній вакцинації, коли спеціальні капсули з антирабічною вакциною розкидають прямо з літаків.
- Можливо, певною мірою таки дає результати ця робота і спрацьовує пероральна вакцинація серед диких тварин, що протягом восьми місяців в області не реєструється сказ серед лисиць, – додав Віктор Маламуж.
Вирішити ж проблему так званого міського типу сказу, що нині поширений на Черкащині, можна лише вакцинуючи тварин, що перебувають поруч із людьми. Адже використовувати авіацію у населених пунктах заборонено.
У Черкасах щепленням домашніх тварин займаються фахівці Міської державної лікарні ветеринарної медицини. Ін’єкція – невеликий стрес, натомість протягом року домашній улюбленець захищений від сказу.
Вакцинують не лише котів і собак.
- Подбати таким чином можна про будь-яку теплокровну тварину. Є й інші м’ясоїдні тварини – такі як тхори, можливо, у когось і єноти, лисички, які так само потребують вакцинування проти сказу, – зазначила Катерина Руденко, начальниця Міської державної лікарні ветеринарної медицини в місті Черкаси.
Нагадуємо, що протягом року щеплення тварин проводяться у Міській державній лікарні ветеринарної медицини в м. Черкаси, що по вул. Свято-Макаріївська (колишня вул. Леніна), 133, з 8-00 до 17-00, тел.: 63-56-48, 63-49-92.
Черговий же етап масового вакцинування диких м’ясоїдних тварин із використанням авіації відбудеться у жовтні. Планують охопити всю область.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram