
На Черкащині усиновили 50 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування за 8 місяців цього року. Про це розповіла начальниця обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова.
Цьогоріч кількість усиновлених дітей зросла. Зокрема, на 17 дітей більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
– Три подружні пари усиновили по 3 дитини, 8 – по 2, – зазначила Оксана Покатілова. – Також нині в області на обліку перебувають 66 претендентів в усиновлювачі. З них 15 кандидатів вже встановили контакт з дітьми, процес їх усиновлення триває.
Водночас наразі є певні зміни у процесі усиновлення під час воєнного стану.
– Розширили коло осіб, які не можуть бути усиновлювачами, – зауважила Покатілова. – Зокрема, особи, які були засуджені за злочини проти основ національної безпеки України та інші. Також повноваження з питань усиновлення передали від РДА до сільських та селищних рад. А от міськради це здійснювали раніше.
Серед змін начальниця теж назвала те, що кандидати в усиновлювачі мають право звернутись до виконавчого органу міської, сільської, селищної ради за місцем проживання чи перебування дитини із заявою про встановлення опіки, піклування з подальшим усиновленням.
– Вони можуть це зробити після подання до суду заяви про усиновлення дитини за наявності позитивного висновку про доцільність, – зазначила Оксана Покатілова. – Тобто дитину можна влаштувати в родину до набрання чинності рішення суду. З початку дії цієї норми в області 6 кандидатів в усиновлювачі подали заяви про встановлення опіки з подальшим усиновленням щодо 8 дітей.
Додатково змінили строк дії документів та висновку про можливість бути усиновлювачами. На період воєнного стану він становить 18 місяців замість 12, як було раніше. Його можна продовжити, проте не більше визначеного терміну.
Також до переліку документів, які подають кандидати в усиновлювачі, щоб стати на облік, додано лист тероргану Національної поліції. Цей документ про відсутність чи наявність фактів вчинення особою домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
За інформацією пресслужби Черкаської ОВА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram