Від початку року на Черкащині – 13 випадків хвороби Лайма

14 квітня 2025, 16:56

З настанням теплої погоди на Черкащині активізувалися кліщі, які можуть бути переносниками небезпечних захворювань. Від початку 2025 року в області вже зареєстровано 13 випадків хвороби Лайма.

Про це телеканалу "Ільдана" розповіла завідувачка санітарно-карантинного відділу обласного ЦКПХ Людмила Кравченко.

За її словами, найчастіше появу паразитів фіксують у травні-червні та вересні-жовтні. Проте цього року активність кліщів почали фіксувати ще взимку.

«На це впливає декілька чинників. Перший – це природні умови, тобто тепла зима. Якщо взимку температура повітря сягає менше 10° упродовж короткого періоду, це сприяє тому, що кліщі не гинуть. Відтак – відбувається їх раннє розмноження і активація», – зазначає Людмила Кравченко.

Йморівно, що інфіковані хворобою Лайма 13 черкащан заразилися ще наприкінці 2024 року, втім, через тривалий інкубаційний період звернулися за допомогою тільки цьогоріч.

Фельдшер-лаборант лабораторії особливо небезпечних інфекцій Центру Володимир Гончар каже, що після укусу кліща з метою своєчасного виявлення хвороби Лайма можна принести видаленого паразита до Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб для дослідження на інфікованість збудником Лайм-бореліозу.

«У лабораторії особливо небезпечних інфекцій обласного ЦКПХ є група спостереження, яка здійснює виїзди до громад області для відлову кліщів. В установі ми досліджуємо їх на наявність збудника хвороби Лайма. Паралельно проводяться дослідження кліщів, знятих із людей», – розповідає фельдшер-лаборант.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору