Від початку року із Дніпровських вод Черкащини інспектори витягнули майже пів сотні кілометрів сіток

10 травня 2020, 12:34

Півсотні кілометрів сіток та 26 спійманих браконьєрів на Черкащині. Це перші підсумки роботи рибоохорони на Дніпрі у межах області. Інспектори цілодобово патрулюють акваторію, адже тепер саме нерест і риба потребує максимального захисту від незаконного вилову. Повідомляє "5 канал".

Човен рибоохорони прямує до нерестовика. Тут добре прогріта вода і зарості очерету – це і приваблює рибу. Вже на запливі інспектори бачать розтягнуті сітки браконьєрів.

У тенетах – справжні глибоководні велетні: лящі та коропи.

Рибоохоронці звільняють лускатих бранок і випускають у Дніпро. 

Очерет в урочищі вздовж і впоперек втоптаний браконьєрськими стежками. Човнами тут майже не їздять, щоб не викрити себе.

- Хто приїжджає мотоциклами, хто на велосипеді, потім одівають костюми і в цих костюмах по очеретах вони бредуть, тому кількість людей таких вона значна, порушників. Біля кожного не поставиш інспектора", – пояснює Андрій Тичков, заступник начальника Черкаського рибоохоронного патруля.

Від початку року із Дніпровських вод Черкащини інспектори витягнули майже пів сотні кілометрів сіток. Склали протоколи і знищили знаряддя.

Чимало знарядь вилову знайшли під час  викриття бази браконьєрів. Це будинки на березі, де рибалки лишають незаконні снасті та ховають рибу, коли тікають від патрулів. Охоронці будиночків ні в чому не зізнаються.

Зловити зловмисників на гарячому – справа складна, адже ті миттєво позбавляються речових доказів і тікають. Попри це, від початку року інспектори передали правоохоронцям 26-ро порушників.

Інспектори кажуть, що частіше рейди  – то менше браконьєрів.

- Головний результат – ми бачимо, що у нерестовищах побільшало риби, я думаю, люди ту нашу роботу найближчим часом, тільки відкриється рибальство, тільки закінчиться нерест – вони відчують нашу роботу, – запевняє Віктор Іванько, начальник Черкаського рибоохоронного патруля.

Штраф за порушення правил рибальства – до трьох з половиною тисяч гривень, ще  додатково доведеться заплатити за кожну рибину.

- Пішла риба виду лящ, її зараз найбільше, плітка уже у нас віднерестилася, ще буде три види ляща. Після ляща піде короп, – пояснює В’ячеслав Вишневський, інспектор.

Заборона на вилов риби у Дніпрі діятиме до кінця травня. Дозволяється рибалити з берега на один гачок і лише у спеціально відведених для цього місцях.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору