Від початку пляжного сезону в Черкасах врятували вісьмох відпочивальників

02 серпня 2015, 09:45

150515_kupanny

Із початку цього пляжного сезону в Черкасах врятували вісьмох відпочивальників. Загалом від часу створення міської комунальної аварійно-рятувальної служби, а це вже 9 років, вдалося повернути до життя 132 людей, для яких звичний відпочинок на пляжі мало не закінчився трагедією, повідомляє прес-служба Черкаської міськради.

Це робиться силами восьми рятувальників, які протягом усього купального сезону пильнують спокій любителів провести своє дозвілля біля води.
– Загалом порятунок людей – це робота, пов’язана з небезпекою й у критичній ситуації наші фахівці повинні вміти швидко прийняти правильне рішення, аби при цьому не завдати шкоди не лише потерпілому, а й своєму здоров’ю, – розповів директор міської комунальної аварійно-рятувальної служби  Сергій Микитченко. – Коли людина починає тонути, це, зазвичай, супроводжується панікою як самого потерпілого, так і його оточення. Завдання рятувальної служби – не піддаватися цій паніці, правильно оцінити ситуацію, визначити ризики й злагоджено спрацювати.

Наразі ж, за словами Сергія Микитченка, в обласному центрі працює три паспортизовані пляжі: це «Смілянський», «Пушкінський» та «Соснівський» (усі вони – комунальної форми власності). На кожному з них із 10-ої ранку й до 18.45 працюють аварійно-рятувальні пости. Уже цього купального сезону їм вдалося витягти з води вісьмох відпочивальників, ще 21 – надали першу медичну допомогу.

Причини, через які люди тонуть під час купання, – дуже різні. Утім, близько 70 відсотків таких випадків стається через нетверезий стан відпочивальників. Ще одна група ризику – діти, залишені без нагляду дорослих, а також - недотримання правил поведінки на воді.

Для прикладу, цієї суботи пообіді фахівці служби витягли з води трьох підлітків, які купалися неподалік пляжу «Смілянський». Хлопці, переповідають в аварійно-рятувальній службі, хотіли допливти до затонулого дерева на відстані близько 150 метрів від берега. Утім, свої сили вони не розрахували.

Тож нагадуємо правила поведінки на водних об'єктах. На воді забороняється:

- запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;
– підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
– залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
– використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
– стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
– розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;
– організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
– забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
– подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
– залишати без нагляду малолітніх дітей;
– використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
– використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
– приводити із собою собак та інших тварин.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору