Ветеранська політика та формування бюджетів: у Каневі відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові

28 листопада 2024, 18:57

Підтримка плану Перемоги, реалізація ветеранської політики та формування місцевих бюджетів на наступний рік - саме ці пріоритетні напрями для Черкаської області виокремили та обговорили учасники Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

Захід за участі  представників міністерств і відомств, голів районів і територіальних громад області, керівників структурних підрозділів обласної адміністрації відбувся 27 листопада у Каневі.

- Одним із пунктів нашої внутрішньої стійкості є ветеранська політика. Сьогодні на прикладах окремих громад ми побачили успішну діяльність у напрямку підтримки ветеранів і створення необхідних умов до їхньої реабілітації та адаптації. Також ми проаналізували бюджетні процеси, виокремили пріоритетні напрямки, куди ми будемо спрямовувати кошти в наступному році. Це підтримка ЗСУ, ветеранських політик, сектору безпеки і оборони, ВПО тощо, - розповів начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Ветеранська політика є пріоритетною політикою в державі. На цьому наголосив і заступник міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов.

- В Україні — 1.3 млн ветеранів війни. На сьогодні сформована стратегія ветеранської політики. Це, першочергово, здоров‘я ветеранів, їхнє відновлення і підтримка. По-друге, члени родин ветеранів. Створюємо гарантії, щоб інфраструктурою, яку формують для ветеранів, могли користуватися і члени їхніх сімей, підтримуючи своє здоров'я і розвиток. А також економічна незалежність, яка полягає у тому, щоб фізично та психологічно відновлений ветеран ставав економічно активним учасником, був залучений до роботи. У цьому напрямку в нас працює Український ветеранський фонд, який надає гранти для відкриття власної справи, ми створюємо Центри ветеранського розвитку, які допомагають отримати нові знання для професійної адаптації або допомагаємо у поверненні на попереднє місце роботи, - зазначив Фархад Фархадов.

На сьогодні в Черкаській області налічується понад 48 тисяч ветеранів. 7182 - особи з інвалідністю внаслідок війни. За словами директора обласного департаменту соцзахисту Руслана Чикала, у 2025 році ветеранські простори повинні бути створені у кожній громаді, щоб військові та їхні рідні мали можливість отримувати постійну допомогу. До кінця року їх вже буде 54.

- Реабілітація двічі на рік по 21 дню - це дуже мало. Таку допомогу потрібно надавати за місцем проживання, тому невеликі реабілітаційні відділення мають бути в кожній громаді, - зауважив Руслан Чикало.

В умовах воєнного стану не менш важливим питанням є виконання державного та місцевих бюджетів. У 2024 році сума видатків на підтримку ветеранів склала 500 мільйонів гривень, а 658 спрямували на Збройні Сили України.

- Місцеві бюджети мають бути, зокрема, бюджетами підтримки ЗСУ, ветеранів та членів їхніх родин та ВПО. Ми маємо позитивну динаміку наповнення бюджетів доходами, що дає можливість профінансувати соціальні потреби на місцях і надавати допомогу Збройним Силам, - повідомив Ігор Табурець.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору