Сектор інформаційної роботи обласного центру зайнятості до Дня захисників і захисниць України порадили, якими "прийомами" варто користуватися, аби побудувати цивільну кар'єру.
Рекомендації для успішного проходження співбесіди з роботодавцем:
- Співбесіда повинна бути перемовинами, а не допитом.
- Будь добре підготовлений. Підготовлених пошукачів, які знають для чого прийшли на співбесіду, — вкрай мало. Ретельно вивчи інформацію про роботодавця перед співбесідою. Став запитання, підготуй їх завчасно у своєму нотатнику та не бійся підглядати у нього під час розмови з роботодавцем.
- Говори коротко і по суті, без зайвих слів. Відповідай на питання, керуючись за схемою: ситуація — твої дії — результат.
- Уважно слухай. Зазвичай роботодавець розповідає про ті проблеми, які в нього є. Треба тільки почути це.
- Говори про свої сильні сторони впевнено, а ті, які важливі роботодавцеві — підкріплюй прикладами зі свого досвіду професійного, військового, життєвого або навчального. Не соромся, скромність тут буде зайвою.
- Будь чесним на співбесіді. Якщо є щось, що ти не плануєш використовувати у своїй роботі — просто не згадуй про це.
- Про досвід військової служби: варто спочатку опрацювати та зрозуміти його цінність у своєму професійному шляху. Завжди май напоготові кілька прикладів навичок, які ти можеш застосувати і в цивільній професії та проілюструй їх зрозумілими для роботодавця прикладами.
- Зарплату обговорювати варто наприкінці. Спочатку дізнайся, яка проблема у роботодавця, потім розповідай, як саме ти можеш її вирішити та скільки це буде коштувати роботодавцеві. Другий варіант: уважно слухай об’єм обов’язків, тільки після цього кроку вирішуй, за яку суму ти готовий цей об’єм виконувати.
- Обговорюй умови праці. Пропонуй свої варіанти (з дому, неповний робочий день, не весь тиждень…), якщо тебе не задовольняє сума, а роботодавець не в змозі платити стільки, як ти хочеш.
Якщо співбесіда відбувається безпосередньо з потенційним керівником, не прогав можливості поставити такі запитання:
- Що буде входити до моїх обов’язків?
- З якими підрозділами мені потрібно буде взаємодіяти?
- Які завдання стоятимуть переді мною на найближчий рік? (пів року)?
- Як буде оцінюватися моя робота?
Зовсім не обов’язково ставити всі запитання. Дивися по ситуації. Можливо, якесь слід викреслити або додати своє.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного центру зайнятості
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram