Озимина відновила вегетацію 6 березня на Черкащині. Завдяки теплим повітряним течіям, що надходять із заходу, вже більше місяця переважає дуже тепла погода, яка за середньодобовими температурами повітря випереджає календар практично на місяць.
Такі строки початку вегетації вважають ранніми і найбільш сприятливими для формування майбутнього урожаю озимих зернових. Особливо для слабкорозвинених посівів, які мають можливість кущитись та формувати кореневу систему під час низької висоти сонця і короткому світловому дні.
Незважаючи на теплу та вітряну погоду, верхні шари ґрунту на полях області ще сильно зволожені і не дозволяють техніці виїхати на поля. Середня температура ґрунту на глибині 10 см становить +2+3°.
За попереднім прогнозом, березень і надалі поводитиметься, як типовий перехідний місяць. Та й за статистикою, після лютневого тепла дружніх весен не буває. А це значить, що на підвищеному температурному фоні спостерігатимуться часті затоки холоду та посилений вітер з невеликими дощами в окремі дні.
Тож зважаючи на умови для швидкого висушування ґрунту, не слід зволікати із початком весняної сівби та вчасним закриттям вологи в ґрунті.
Пшениця яра, овес, ячмінь, чечевиця, горох та з городніх - селера, морква, редис, петрушка, пастернак, цибуля-чорнушка цілком комфортно почуваються навіть у непрогрітому ґрунті та вважаються стійкими до заморозків і витримують до 8° морозу.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram