Великі гроші змусили Одарича заблокувати рішення міськради

22 червня 2015, 12:41

podatok1

Міський голова Черкас Сергій Одарич зупинив рішення міської ради про встановлення місцевих податків і зборів, оскільки, на його думку, воно було ухвалене без належного аналізу та обговорення. Натомість секретар міськради Олександр Радуцький вважає такі дії керманича міста неповагою до малого та середнього бізнесу та Черкас вцілому.

- Це рішення приймалося поспіхом, без належного обговорення в постійних депутатських комісіях, без достатнього аналізу його впливу як на громадян, так і на формування міського бюджету. Відповідно до службової записки Департаменту фінансовоі політики втрати міського бюджету в 2016 році становитимуть близько 50 млн грн. Пропоную повторно розглянути цей проект, - написав на своїй сторінці у Фейсбук Сергій Одарич.

За його словами, помилковим він вважає зменшення ставки податку на нежитлову нерухомість удвічі.

- У поточному році ставка була 1% від мінімальноі заробітноі плати. Що в грошовому еквіваленті становило 1 грн на квадратний метр площі на місяць. Вашим рішенням (депутатів - ред.) встановлено 50 копійок на 2016 рік. Вважаю, що ні 1 грн, ні 50 коп істотно не впливають на бізнес, який є власником або орендує такі площі по 50-400 грн за кв. м. А для бюджету - це втрати мільйонів гривень, - заявив очільник міста.

Він також запропонував взяти за основу пропозиції виконавчого комітету і визначити в місті три зони: центр, місто, околиці, де запровадити різні ставки.

-  Наприклад, від 1,5% в центрі до 0,75% на околиці. Не правильно, коли за метр магазинчику в райолі "Д" треба платити стільки ж, як за метр у "Любаві", - зауважив міський голова.

Натомість секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький у коментарі "Про все" повідомив, що рішення про встановлення місцевих податків і зборів розглядалося і на виконкомі, і на сесії, а його ветування - це неповага до малого і середнього бізнесу та Черкас взагалі.

- Мені вже давно важко коментувати дії міського голови. Він ветує те, що сьогодні допомагає підприємцю у веденні середнього бізнесу. Ми сьогодні за рахунок цих підприємців і утримуємо всю Україну. Коли він говорить, що втрати міського бюджету в 2016 році через це рішення становитимуть близько 50 млн грн, то це віртуальні гроші, які можливо, колись зайдуть, але підприємець повинен їх сплатити. Депутати створили таку обгрунтовану ставку, щоб кожен підприємець спокійно заплатив гроші і мав можливість легалізуватися, - зазначив секретар міськради.

На його думку, пропозиція Сергія Одарича визначити в місті три зони та запровадити відповідно до них різні ставки, наразі не на часі.

- Можливо, це потрібно робити за два-три роки, але наразі це не на часі, оскільки зараз ледь-ледь підприємець зводить кінці з кінцями. У цій ситуації я бачу лише неповагу до середнього і малого бізнесу, і до Черкас вцілому, - прокоментував чиновник.

Також Радуцького обурило, що на останньому засіданні міськради, Одарич "втік".

- Мені також не зрозуміло, що міський голова, який повинен був вести засідання сесії, де розглядалися ставки, просто втік з нього, після ухвалення рішення про перенесення питання його імпічменту. Склалося враження, що Одарича хвилює лише, чи вистачить у депутатів голосів, щоб його прибрати. А як далі буде жити місто - абсолютно не цікавить, - зазначив Радуцький.

Швидко, надійно, без реєстрації, з поширенням у соцмережі - додай безкоштовні оголошення! Копійка гривню береже!

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору