Вельбівець розповів, що зараз відбувається з “Фармацією” і “Облпаливом”

02 лютого 2017, 18:05

15-unnamed8

Діяльність деяких об’єктів комунальної власності напряму впливає на наповнення обласного бюджету. Тому дуже важливо, щоб вони не були збитковими і працювали у нормальному режимі. На цьому під час звітної прес-конференції наголосив голова облради Олександр Вельбівець, пише Вичерпно.

«Фармація», «Облпаливо», готельний комплекс «Дніпро» — ті комунальні підприємства, які викликали чимало запитань та мали і деякі досі мають чималі заборгованості.

- Нам вдалося досягти того, що «Фармація» залишилася у комунальній власності обласної ради. І на сьогоднішній день підприємство припинило нарощувати борги і навіть є динаміка погашення боргів за минулі роки. І якщо така динаміка збережеться протягом бюджетного року підприємству вдасться погасити всі борги, — розповів Олександр Вельбівець.

Так само непрості часи переживає КП «Облпаливо»: за рішенням господарського суду там запроваджена процедура санації.

- На мою думку, до такого стану підприємство доводилося свідомо, щоб потім отримати у приватну власність через спрощену і дешеву процедуру викупу їхнього майна для погашення боргів через проведення процедури ліквідації. Таку негативну динаміку нами припинено. Ще є протистояння з боку ради кредиторів, але поки що ситуація нами контрольована: рівень доходів від оренди об’єктів покриває рівень витрат, пов’язаних із заробітною платою і всіма обов’язковими платежами.

Загалом же Олександр Вельбівець відзначив, що змінено стратегію використання комунального майна, воно має, в першу чергу використовуватися ефективно, а на рахунки підприємств мають надходити сталі фінансові потоки.

Коментарі

Вгору