В Умані вже 47 років намагаються звести два пам’ятника

07 серпня 2015, 14:30

pamyatnik2

Уманські козаки зараз займаються організацією встановлення до Дня Незалежності у місті пам’ятника ватажкам повстання Максиму Залізняку та Івану Гонті. Про це повідомив отаман Уманського козацтва Володимир Сивак, інформує "Вечірня Умань".

Вже традиційно за декілька місяців до приїзду паломників в Умань, в місті піднімається питання щодо встановлення пам’ятника Максиму Залізняку та Івану Гонті. Протягом останніх років чимало активістів заявляли, що незабаром він буде встановлений. Проте вже 47 років крім каменя-обітниці на місті майбутнього постаменту нічого не стоїть.

Цього ж разу за справу взялися Уманські козаки. Вони вже збирали кошти на виготовлення пам’ятника у 2013 році. Тоді отаман Володимир Сивак повідомляв, що над 11-метровим пам’ятником уже працює київський скульптор, ім’я якого не називали.

Тепер же козаки заявляють, що планують встановити пам’ятник до Дня Незалежності. При умові, якщо вдасться зібрати кошти у розмірі 500 тисяч гривень.

За словами Володимира Сивака, за роботу верхньої частини – з кованої міді (на сьогодні коштує 2,5 мільйони гривень) – кошти проплачено спонсорами і днями окремі фрагменти вже монтуватимуть.

Нижня частина з чорного граніту виготовляється на Житомирщині.

– На сьогодні нам не вистачає коштів, щоб зробити площадку і облицювальні роботи. Це в межах 500 тисяч гривень. Частину ми зібрали, але все рівно бракує коштів. Тож сподіваємося на допомогу небайдужих українців, щоб до Дня Незалежності пам’ятник відкрити, – каже Володимир Сивак.

ДОВІДКА:У 1968 році в Умані було встановлено камінь-обітницю – мовляв, тут постане пам’ятник Гонті й Залізняку. В 1989-91 р.р. до питання знову повернулися – скульптор Іван Гончар створив ескіз та модель пам’ятника Коліївщині, які були схвалені громадськістю і 4-ма урядовими комісіями, а українська діаспора почала було збирати кошти на його спорудження. У місцевому краєзнавчому музеї досі є цей макет За задумом Гончара висота памятника має бути 11 метрів, а вершників – 4,5 метрів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору