Велика частина побутових відходів, якими щодня наповнюється відро для сміття — це вторинна сировина, яку можна здати на переробку. Щоб зробити Умань чистим містом ТОВ "Екоклінер" запровадив роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках та влаштував справжній еко-експеримент у приватному секторі Міщанка, пише "Вечірня Умань".
- Нам як і будь-якому великому місту потрібен сміттєпереробний завод, але ще більшою необхідністю є усвідомленість самих уманчан в потребі сортувати сміття. Це є першим етапом на шляху до розділеного збору сміття, що вже давно існує за кордоном, - розповідає директор ТОВ "Екоклінер" Ігор Сокур.
На сьогодні, роздільний збір сміття у багатоповерхових будинках проходить по контейнерному типу. Баки для сміття призначенні для сортування – пляшок, скляних пляшок , пляшок з миючих і чистячих засобів , порошків ,жестяних банок, пакунків та кульків.
Привчають уманчан сортувати сміття і приватних секторах. Жителі району Міщанка сортують відходи на сухі у синій пакет і мокрі у чорний пакет.
- Еко-експеримент стартував 5 місяців тому, та поки що, для 1145 жителів району, сортування відходів не стало повсякденною звичкою. Як наслідок, лише 26 % відсортованого сміття придатні для подальшої переробки, - розповідає директор підприємства.
До сухих відходів які мають бути відсортовані в синій пакет відносяться : скло ( скляні пляшки цілі, биті, віконне скло , скляні банки) пластик будь-який,жерстяні банки з консервів, напоїв, метал, пластмаса будь-які вироби, пакунки, пакети, папір, картон, упаковки з товарів .
5 причин чому потрібно сортувати сміття:
- зменшується кількість відходів, які потрапляють на полігон для захоронення;
- завжди є результат для навколишнього середовища: повітря чистіше, поліпшується якість води і загальний рівень забруднення знижується;
- громадяни, завдяки поділу сміття, стають більш відповідальними перед своїм містом, своєю країною, своєю планетою;
- можливість багаторазового використання відходів; більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново;
- створення виробництв з вибіркового збору сміття і підприємств з його переробки створює нову необмежену потребу в робочій силі - це потужна зброя проти безробіття;
Статистика:
Недопалок розкладається у землі 3 роки;
поліетиленовий пакет-15 років;
консервна банка - 50 років;
пластика пляшка - 450 років.
Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном: 067-503-14-85.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram