Відтепер в Умані діти воїнів АТО-ООС в шкільних їдальнях харчуються за гроші. Таке рішення ухвалила міська рада, повідомляють «Вечірні Черкаси».
Раніше діти мали пільги на 50% знижку для відвідування школи мистецтв, музичної школи та безплатно харчувалися в шкільній їдальні. Про це пише у соціальній мережі Фейсбук уманчанка Розалія Кравець.
— Мій чоловік шість років в АТО. Однак тепер наших дітей позбавили 50% пільги на оплату школи мистецтв та безплатного харчування. Так тепер робиться, на жаль.
Голова уманської спілки воїнів АТО Костянтин Аксамітний каже, що ситуація для бюджету важка.
— Лише в Умані маємо понад тисячу сімей воїнів АТО. Це велике навантаження на бюджет. Діти загиблих та діти інвалідів за законом мають право на безкоштовне харчування. Для решти ввели плату. З цієї решти лише 11 дітей з числа малозабезпечених родин. Решта в змозі харчувати своїх дітей самотужки.
Секретар Уманської міської ради Катерина Терещенко у своїй відповіді на запит повідомляє, що рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради встановлено, що від плати за харчування звільняються діти загиблих учасників АТО/ООС та діти, батьки яких є особами з інвалідністю внаслідок війни, а також діти осіб, які брали участь у заходах із організації оборони й відсічі агресії Росії, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення цих заходів.
– Мій чоловік брав участь у бойових діях на Донбасі, але з 2 січня двоє моїх дітей вже не харчуються безплатно, – каже уманчанка Оксана. Прізвище не хоче називати. – З цієї відповіді незрозуміло чи належить він до числа осіб, які організовували оборону й відсіч Росії, перебуваючи в місцях бойових дій?
В інших громадах дітей продовжують харчувати
Начальник обласного управління освіти й науки Валерій Данилевський розповідає, що на законодавчому рівні не передбачені пільги для харчування та оплати за музичну школу дітей цих категорій.
— Однак Черкаською обласною радою ухвалена програма “Турбота”, за якою всі діти учасників АТО харчуються безплатно за рахунок громади, в якій вони проживають. Наскільки мені відомо, всі громади окрім Умані, продовжують харчувати та надавати інші пільги дітям цих категорій.
Міський голова Кам'янки Володимир Тірон здивований такою новиною.
— У нашій громаді склалося важке становище із фінансами. Грошей не вистачає, практично, ні на що. Дійшло до того, що не впевнені в своєчасному фінансуванні захищених статей. Однак дітей цих категорій харчували, харчуємо й харчуватимемо безплатно. Тут навіть немає предмету для обговорення.
У Буках Уманського району теж не збираються скасовувати пільги.
— Все залишається так, як і минулого року. Гроші платимо, діти пільгами користуються. Про якесь скасування вперше чую, — каже селищний голова Буків Сергій Залізняк.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Раїса Карман стверджує, що жодних проблем із харчуванням дітей воїнів АТО в Тальному немає.
— Якщо вже таку категорію не харчувати, то я взагалі не маю коментарів, — каже Раїса Михайлівна. —У Тальному ми схвалили програму харчування, її можна знайти на сайті міської ради. Жодних змін чи коригувань вона не передбачає.
За останніми даними в Умані проживає понад 82 тисячі жителів. В місті постійно перебувають кілька тисяч хасидів.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram