На історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини пройшла презентація печатки Святослава Хороброго, яку провів науковий співробітник Інституту історії Національної академії наук України, кандидат історичних наук, керівник Всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації» Олександр Алфьоров.
Реліквію було знайдено під час розкопок у Києві, які активізувала влада в контексті підготовки міста до святкування 1500-ї річниці, - зазначають у пресслужбі університету.
Потім її було вивезено з України до Росії. Печатку повернено до України нещодавно, а всі «колізії» цієї історії в силу різних причин не оприлюднюються.
Печатка Святослав Хороброго виготовлена зі свинцю і розміром не більша п’яти копійок. З огляду на матеріал, з якого виготовлена печатка, її вартість мізерна, чого не скажеш про історичну цінність. Адже це єдина реліквія, яка належала князю Святославу. Окрім того, на ній зображений двозуб, який є прототипом сучасного тризуба.
Детальніше дивіться у відео:
Довідково:
Святослав Ігорович (також відомий як Святослав Хоробрий або Святослав І) (938 — 972) — правитель Київської Русі із династії Рюриковичів. Великий князь київський (945 — 972). Єдиний син київського князя Ігоря та княгині Ольги. Здійснював завзяті походи на схід та південь, підкорив численні східнослов'янські племена, аланів й волзьких булгар.
Десятирічне правління Святослава І ознаменувалося швидким розростанням території Київської Русі, до її складу відійшли землі у долину річки Волга, понтійські степи та частина Балкан. 971 року був обложений у болгарському місті Доростолі, змушений повернутися на Русь. На зворотному шляху загинув у засідці на Дніпрі, яку влаштував печенізький хан Куря.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram