Днями в Умані проходив круглий стіл «Ветеран. Освіта. Agrostart-up», організований Міністерством у справах ветеранів України на базі Уманського національного університету садівництва.
На форумі, мета якого пошук можливостей розвитку ветеранських підприємницьких ініціатив у агропромисловому комплексі на рівні держави та регіону, взяли участь фахівці Мінветеранів, МВС, Міносвіти, Мінекономіки, Мінагрополітики та Державної служби зайнятості.
Від служби зайнятості участь у заході взяли заступник директора Державного центру зайнятості Артем Ріпенко та директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
- Ми через освоєння нових спеціальностей повертаємо ветеранів до життя в громадах. У них з’являється бажання навчатися і розвиватися далі. Наразі у ветеранів є можливість навчання в IT- сфері, кібербезпеці, підприємництву, а сьогодні ми створюємо платформу для розвитку ветеранського бізнесу в аграрній сфері, - розповів заступник міністра у справах ветеранів Ігор Безкаравайний.
У свою чергу, Артем Ріпенко розповів про послуги, які пропонує служба зайнятості учасникам АТО/ООС. Насамперед, це сприяння у працевлаштуванні, організації професійного навчання, а також започаткуванні власної справи.
Під час надання послуг демобілізованим військовослужбовцям, використовується індивідуальний підхід та враховуються потреби конкретної людини.
Якщо клієнт виявив бажання відкрити власну справу, в центрі зайнятості йому запропонують пройти спеціальне тестування на визначення схильності людини до підприємництва. Далі – спеціалізовані курси з основ підприємництва, де викладають основи фінансової грамоти, юридичні аспекти підприємництва, вчать складати бізнес-план і робити реальний прорахунок витрат і прибутків. Фінальний крок – захист бізнес-плану та отримання одноразово виплати допомоги по безробіттю.
Зокрема, як повідомив Григорій Дендемарченко, на Черкащині від початку збройного конфлікту на Сході нашої країни, 159 учасників АТО/ООС, за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття, започаткували власну справу. Варто відмітити, що виплата одноразово допомоги по безробіттю для ведення підприємницької діяльності передбачає лише стартовий капітал у розвитку малого бізнесу. Тож, було б доцільно, якби в програмах розвитку громад були передбачені кошти на створення нових робочих місць, зокрема на розвиток малого і середнього бізнесу. За підрахунками Черкаської обласної служби зайнятості, середній розмір такої виплати для бійців становить близько 60 тис. грн.
У своєму прагненні створити оптимальні умови для професійної та психологічної адаптації наших бійців у мирному житті, Черкаська обласна служба зайнятості співпрацює з громадськими та волонтерськими організаціями, закладами освіти та іншими соціальними партнерами.
Так, у лютому в області стартував Проєкт «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему», що покликаний сприяти підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці, соціальній адаптації та створенню власного бізнесу військовослужбовцями та членами їх сімей. У співпраці із обласною службою зайнятості, сформовано першу групу слухачів, які приступили до навчання на безкоштовному курсі «Основи підприємництва: відкриття власного бізнесу». На Черкащині програму впроваджують уперше цьогоріч – у Черкаському державному технологічному університеті та в Уманському університеті садівництва.
Водночас сфери діяльності, в яких черкаські військові втілюють власні бізнес-ідеї досить різноманітні, серед них: ведення зеленого туризму, вирощування сезонних ягід, бджільництво, виготовлення крафтових сирів, вирощування свійських тварин, пасажирські перевезення, роздрібна торгівля, дизайн та виготовлення меблів тощо.
Під час заходу Ігор Безкаравайний також повідомив, що за результатами форуму прийнято рішення створити на базі університету Центру кар’єрного розвитку для ветеранів війни. Там, ветерани матимуть можливість отримати консультування та послуги з профорієнтації та менторське супроводження після навчання.
Довідково: з початку проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил за сприяння обласної служби зайнятості роботу отримали понад 2,6 тис. військових. Протягом січня-травня 2021 року працевлаштовані 108 осіб.
Сектор інформаційної роботи ОЦЗ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram