В Україні зріс розмір аліментів

07 грудня 2022, 07:27

З 1 грудня в Україні змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімум. Про це інформує Міністерство юстиції України.

Для дітей  віком до 6 років прожитковий мінімум тепер становить 2272 грн, а для дітей  віком від 6 до 18 років – 2833 грн.

Відповідно, зростають і прив’язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема й аліменти на дітей.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів відтепер становитиме:

 – для дітей до 6 років – 1136 грн;

 – для дітей віком від 6 до 18 років – 1416,5 грн.

Водночас, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Крім того, відповідно до Сімейного Кодексу України, якщо повнолітні  дочка, син продовжують навчання – батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Суд може визначити розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку платника аліментів.

Стягувачам варто знати, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Василько :

Рішенням КМУ від 11.11.2022 з військових, що воюють на сході знімають 20000грн. разом з премією за бойові. От скажіть, в мене колишня дружина наркоманка амфетамінщиця. Чому немає закону, який зобов’язує наркоманок здавати кров на аналіз. А забирати у військового під час війни 500€ на амфетамін, закон є.

Василько :

28000 грн. Отримує колишня дружина, наркоманка. З премії за бойові дії у 40000. Нарколига отримує 28000.

Вгору