Нині на Черкащині нараховується понад 1600 захисних споруд. В області також встановлюють модульні укриття та ремонтують уже наявні приміщення.
Про розвиток мережі захисних споруд говорили на Черкаському обласному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
- Сьогодні безпека - питання номер один для нас. Це досить комплексне поняття. Повномасштабна війна зробила реальними ті загрози, на які ми раніше б не звертали увагу, - зазначив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
За його словами, від початку повномасштабної війни повітряна тривога в області сумарно тривала понад 1 000 годин.
– На жаль, на Черкащині маємо 26 загиблих цивільних осіб, серед них - 6 дітей. Загалом зафіксовано 30 обстрілів, внаслідок яких в реєстр внесена 331 будівля, яка постраждала. Тому розвиток мережі захисних споруд наразі залишається для нас пріоритетом, - сказав Табурець.
Станом на 1 січня 2022 року в області було 356 захисних споруд, де могли укритися 10,5% населення, розповів директор Департаменту цивільного захисту, оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами Черкаської ОВА Сергій Озеран.
Наразі кількість укриттів на Черкащині збільшилася до 1 672, там може розміститися 36,6% населення. З початком повномасштабної війни з місцевих бюджетів на утримання, облаштування та ремонт наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та збільшення його фонду виділили понад 189 млн грн.
Упродовж 2023 року у 322 спорудах було здійснено роботи з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального та поточного ремонту. На це було витрачено майже 68 млн грн. До кінця року заплановані ще роботи у 59 спорудах.
За словами Сергія Озерана, наразі одним із вдалих варіантів є будівництво модульних укриттів. Станом на сьогодні у Черкасах вже розмістили 6 таких укриттів. Також визначено ще 12 місць для їх подальшого встановлення.
Відсоток забезпечення населення укриттями по районах області наразі такий: - Уманський район - 57%; - місто Черкаси - 40,6%; - Звенигородський район - 34,5%; - Черкаський район - 29,2%; - Золотоніський район - 26%.
Ігор Табурець звернувся до керівників РВА та великих міст Черкащини з пропозицією переймати позитивний досвід різних областей України та інших держав, а також окремо акцентував на важливості питання захисту об'єктів критичної інфраструктури. Очільник ОВА також анонсував доручення головам РВА привести до ладу укриття до 15 жовтня та підтримувати їх у належному стані, а також забезпечити вільний доступ громадян до них.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram