30 грудня Президент України підписав закон про ліквідацію МСЕК. Тепер замість окремої організації, де більшість лікарів не займалися лікуванням пацієнтів, оцінювання повсякденного функціонування особи проводитимуть команди лікарів-практиків, які перебуватимуть на базі закладів охорони здоров'я.
Про те, як працює реформа МСЕК на Черкащині розповіла начальниця управління охорони здоров’я ОВА Антоніна Уманець.
Людина може зі своїм лікуючим лікарем обрати один з цих закладів, де є відповідна за профілем захворювання команда.
— Новий процес оцінювання повсякденного функціонування замінює медико-соціальну експертизу для дорослих і буде проводитися експертними командами за використанням електронної системи. Направити на оцінювання зможе лікуючий лікар або голова ВЛК, — зазначила Уманець.
Склад експертних команд буде формуватися автоматичним способом індивідуально під кожен випадок. Особисті дані лікарів та пацієнтів залишаються прихованими до моменту оцінювання.
— Справи, які були не розглянуті в медико-соціальній експертизі були оцифровані й передані в заклади охорони здоров'я, де визначені експертні команди, які будуть працювати, — додала Антоніна Уманець.
У Черкаській області визначено 10 закладів охорони здоров'я, де сформовані 54 експертні команди, які розподілені за різним профілями: загально-хірургічний, хірургічний, офтальмологічний, онкологічний, травматологічний, кардіоневрологічний, психіатричний, фтизіопульмонологічний і гематологічний.
Наразі МСЕК у Черкаській області ще не реорганізований, адже сесія обласної ради, під час якої мали розглянути це питання, не відбулася.
Один із закладів області, в якому проводитимуть оцінювання — клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги.
Заклад працюємо за двома напрямками: онкологія та гематологія. Там нині сформовано чотири команди, до яких входять 18 лікарів.
— З'явилося дуже багато нових завдань, якими раніше ми не займалися. Обсяг роботи дуже немаленький, складний та невідомий для нас. Тому ми, поки перевірялися МСЕК, брали в них документи, сканували, цифрували. За цей час ввели в електронну систему майже 400 таких справ ще з минулого року, — розповів директор Клінічного центру онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Віктор Парамонов.
Нагадаємо, натепер проведення оцінювання повсякденного функціонування особи організовують у 10 закладах охорони здоров’я Черкащини, що затверджені розпорядженням Черкаської обласної військової адміністрації, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2024 № 1338. Зокрема:
- обласній лікарні;
- клінічному центрі онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги;
- обласному кардіологічному центрі;
- обласному протитуберкульозному диспансері;
- обласній психіатричній лікарні;
- Третій міській лікарні швидкої медичної допомоги;
- Смілянській міській лікарні;
- Звенигородській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування;
- Золотоніській багатопрофільній лікарні;
- Уманській центральній міській лікарні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram