На базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота розпочався навчальний курс по виявленню підроблених проїзних документів.
За ініціативою представників ОБСЄ з 4 по 16 квітня 2016 року в Навчальному центрі Держприкордонслужби розпочато навчальний тренінг для персоналу, що здійснює професійну підготовку інспекторського складу.
Навчальний курс організований Департаментом з протидії транснаціональним загрозам Секретаріату ОБСЄ у співпраці з Програмою з надання допомоги міжнародного карного розшуку (ІСІТАР) Міністерства юстиції США. Тренінги проводять два радника з австрійського МВС.
З нагоди початку проведення навчальних тренінгів, до організаторів, викладачів та учасників курсу зі словами вдячності та напутнім словом звернувся начальник управління професійної підготовки персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Артур Король: «Навчальний центр вже вдруге проводить цей захід. Це стає доброю традицією, яка, сподіваюсь, стане надійним фундаментом нашого співробітництва на постійній основі. За останні роки наш навчальний заклад набув великого авторитету та визнання, став міжвідомчим та міжнародним, і є не тільки гордістю прикордонного відомства, а й держави в цілому. На нашій базі проходять підготовку представники всіх правоохоронних та контролюючих органів держави. Ми залишаємось активними учасниками міжнародного співробітництва. Завдяки вашій підтримці, ми стали частиною єдиної системи Європейської безпеки».
Двадцять три військовослужбовці молодшого персоналу структурних підрозділів органів охорони державного кордону, приймають участь в першому етапі навчання. Вже наступного тижня в тренінгу візьмуть участь чотирнадцять офіцерів, які в подальшому будуть практично впроваджувати теоретичні знання в підрозділах охорони державного кордону.
Курси дозволяють поліпшити знання та навички з питань розпізнання оригінальних, підроблених і фальшивих документів, використання обладнання судово-медичної експертизи для виявлення підробки документів. Вони забезпечать глибокі знання про процес виготовлення проїзних документів, а також останні тенденції в області методів контрафакції та засобів їх ідентифікації.
«Такі навчальні курси є дуже важливими, адже набуті знання та навички використовуватимуться як у справі охорони державного кордону, так і у навчальному процесі», - зазначив майор Олексій Лупан, начальник циклу охорони та захисту державного кордону.
"Підробка документів і фальсифікація, в даний час, у всіх формах злочинності стає все більш серйозною проблемою, - говорить Ірина Дончу, представник Департаменту з протидії транснаціональним загрозам ОБСЄ. - У цьому широкому контексті, безпека проїзних документів є одним з пріоритетних напрямків по боротьбі з тероризмом ОБСЄ та спрямована на запобігання транскордонного переміщення членів іноземних терористичних організацій, в тому числі використання ними підроблених проїзних документів".
За інформацією прес-служби Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram