В одному з районів Черкас запрацював дитячий блокпост

30 травня 2022, 11:55

Хлопчаки будують блокпости, просять сказати "паляниця", а ще бігають, присідають і тренуються. Такі нині ігри дітей у Черкасах. Школярі в одному з дворів облаштували пункт пропуску для автівок. Кажуть - хочуть бути схожими на українських захисників та зробити свій внесок у безпеку країни, інформують Подробиці.

"Скажіть "паляниця". - Паляниця. слава Україні. - Героям слава. - Україна понад усе! - Проїжджайте".

Лише після ретельної перевірки пропускають у двір. Тут є попередження про облаштований блокпост і протитанкові їжаки, щоправда, з картону. Мету такої пильності школярі пояснюють просто.

На дитячому блокпосту сувора дисципліна і постійні тренування. Тут бігають, присідають і відтискаються. Батьки не проти таких вуличних ігор. І навіть дають потрібні дрібнички для комфортної роботи блокпоста.

Черкащанка Інна спершу здивувалась ідеї дітей, а потім вирішила підтримати в їх патріотичній ініціативі.

"Хлопці бігають, ганяють, чим їм заняться, гілки тягають, ходять незрозуміло де, а це кажуть: мама ми зробимо блокпост. Притягнули, начали прибивати, я кажу вау, давайте", - розповідає мати Інна Дмитрук.

Більшість водіїв до таких перевірок дітей ставляться із розумінням і навіть радіють таким іграм. Бо вони відображають настрої у суспільстві.

"Такі ігри, ми їх не бачили раніш, у зв'язку з подіями, діти дивляться і черпають звідси, але молодці. Який час такі й ігри", - каже водій Федір.

Дитячий блокпост уже став популярним у соціальних мережах.

"Це показує наш патріотизм, нашу мрію до свободи, до незалежності. Це підбадьорює нас, особливо військових", - говорить військовий Роман.

Школярі кажуть: спершу не всі водії сприймали їх серйозно.

"Деякі люди говорять, що це погана ідея, але якщо так взяти, то це 25%. Спочатку все було не так гарно, як зараз, потім нас зняли, ми здобули популярність та зробили такий блокпост", - розповідає школяр Артем Герасименко.

У таких іграх на мирній території немає нічого поганого, пояснюють психологи, вони ретранслюють настрої суспільства. Проте батькам все ж варто придивлятися до того, як поводяться діти.

"Якщо вони виявляють ознаки агресії, то потрібно дорослим втрутитись і пояснити, як себе поводити, як гратись, бо дорослі мають навчити, як поводитися навіть в ігровій діяльності. Бо це буде впливати як вони будуть поводити себе в дорослішанні, в майбутньому", - зазначає психолог ГУ ДСНС у Черкаській області Руслан Бондаренко.

Патріотичний блокпост в одному з мікрорайонів Черкас діє щодня - в будні дітлахи збираються після уроків, а у вихідні виходять на чергування спозарання, і піднімають настрій усім жителям міста.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору