В області семеро черкащан отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми

30 січня 2018, 22:41

Про надання допомоги та статус постраждалих від торгівлі людьми говорили на конференції благодійної організації «Від серця до серця». Під час заходу менеджерка напрямку «Протидія торгівлі людьми» Марина Стадник розповіла про результати роботи на Черкащині у цій сфері, пише "Прочерк".

Зокрема вона зазначила, що тема торгівлі людьми нині є актуальною. Так, за статистичними даними у 2016-2017 роках виявлено 24 особи, які постраждали від торгівлі людьми. Серед них 13 осіб (54%) чоловіки, і 11 (46%) жінки.Також за 2017 рік виявлено 34 дитини, які постраждали від торгівлі людьми.

– Статистика говорить: міф, який стверджує, що в ситуації торгівлі людьми перебувають більше жінок, ніж чоловіків, зараз змінився. Сьогодні, на жаль, ми бачимо, що більшість чоловіків також потрапляють в подібні ситуації, - повідомляє Марина Стадник.

За 2017 рік виявлено 60 відсотків постраждалих (це ті люди, які звернулися і повідомили про свої випадки та погодилися на допомогу) в той час як в 2016 році таких людей було зафіксовано 40%. Зараз чотири особи вже успішно завершили план реабілітації.

– Крім того що надавалася психологічна допомога, супровід по відновленню документів, медичне обстеження, також був успішний досвід надання медично-хірургічного втручання за кошти державного бюджету, - говорить Марина Стадник.

На конференції зазначили, що серед видів експлуатації переважає трудова та сексуальна. Крім того, зафіксовано п’ять випадків злочинної та один випадок змішаної експлуатації. Марина Стадник повідомила, що Україна лідирує в питанні торгівлі людьми, десять осіб із 24 зафіксованих експлуатувались на території нашої держави, зокрема і на Черкащині. На другому місці перебуває Російська Федерація – шість випадків. У Польщі, Німеччині та Афінах зафіксовано по два випадки торгівлі людьми, а в Чехії та Греції по одному.

– На жаль, багато людей, які звертаються до нас прагнуть просто поспілкуватися, поділитися проблемою. Вони не готові йти на співпрацю з організаціями щодовстановлення статусу, порушення кримінального впровадження. Тому наш підхід базується на анонімності, конфіденційності та волевиявленності людини. Ми не використовуємо методів примушування тощо.

Вона також зазначила, що БО «Від серця до серця» не практикує того, щоб люди, які постраждали, брали участь в інтерв’ю чи фотовиставках без участі та підтримки представників організації.

– У нас є ідея, яку ми обговорюємо з людьми, які постраждали. Хочемо організувати фотовиставку (без показу обличчя), яка б дала змогу людям звернути увагу на певні моменти, які застережуть їх та допоможуть зберегти життя, - поділилася планами Марина Стадник.

Лариса Удовиченко, представниця управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації також повідомила, що на сьогодні в області семеро отримали статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми (з них дві жінки і п’ять чоловіків)  і три особові справи направленні на розгляд до Міністерства соціальної політики для встановлення цього статусу.

– У нашій області вже створено систему протидій торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим. Крім того, у співпраці з БО «Від серця до серця» у районах створено мультидисциплінарні робочі групи щодо роботи в цій сфері. Ми проаналізували роботу і накреслили план спільних дій, - зазначає Лариса Удовиченко.

Людмила Пона, представниця центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Черкаської облдержадміністрації під час конференції зазначила, що існує кілька проблем в питанні протидії торгівлі людьми.

– Ми живемо в умовах децентралізації, коли райони перетворюються на громади. Я не можу обійти увагою цей момент, тому що в якійсь мірі центри соціальних служб в тому вигляді, в якому вони були до цього, зникають. На їхньому місці з’являються фахівці із соціальної роботи. Це нові люди, це знову все з нуля. Також зникає великий ряд послуг. Потрібно починати заново вчити, інформувати, проводити профілактичні заходи, розкладати буклети. Люди їдуть, навіть не дивлячись на наші застереження. Вони їдуть, тому що їм потрібна якась копійка, вони мусять годувати сім’ю; інколи їдуть, тому що їм сказали, що так буде краще. А повертаючись сюди, вони не хочуть говорити про те, що з ними сталося, а це травматичний досвід, який безслідно не зникає, - зазначає Людмила Пона.

У кінці заходу Марина Стадник повідомила, що кожна людина, яка постраждала від порушеної проблеми може звернутися за телефоном гарячої лінії – 527. Вона також зазначила основні маркери, за якими можна розпізнати торгівлю людьми. Серед них:

-         примушування працювати силою;

-         не виплата заробітної плати;

-         відбирання паспорту чи інших документів;

-         насильне утримування, контролювання;

-         погрози, шантаж;

-         змушування до жебрацтва;

-         проституція, порнобізнес;

-         насильство та експлуатація.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору