В області резервуватимуть нові місця для переселенців

12 лютого 2016, 06:33

bizhenci_1459

Наразі їх активно підшуковують. Про це повідомила під час оперативного штабу з питань ВПО директор обласного контактного центру, позаштатний радник Міністерства соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб у регіоні Лариса Ходаковська. Вона зазначила, що Черкащина за час проведення антитерористичної операції на Сході України, з березня 2014 року прийняла більше 16 тисяч вимушених переселенців. Нині на території регіону їх більше 13  тисяч, з них понад 2 тисячі дітей.

– При цьому цифра змінюється щодня, адже рух внутрішньо переміщених осіб не припиняється, – зазначила Лариса Володимирівна. – Щоправда до області наразі їх прибуває небагато – по декілька осіб за добу. Дехто виїжджає в інші регіони, хтось навпаки приїздить до Черкащини. Утім контактний центр забезпечує приїжджих усім необхідним. Це і тимчасовий дах, і їжа, й одяг. Ми також допомагаємо в одержанні первинної медичної допомоги, у працевлаштуванні, оформленні дітей у дитячі садочки, школи, інші навчальні заклади, оформленні перепусток у зону АТО, організовуємо транспорт для відповідних потреб, надаємо психологічну допомогу, юридичні консультації тощо.

За словами Лариси Володимирівни, нині на території Черкащини бажає залишитись на постійне проживання переважна частина переселенців. Водночас вона повідомила, що зараз в області працюють над пошуком вільних місць для новоприбулих людей.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль в ході засідання доручив звернутися з листом до всіх голів райдержадміністрацій області з тим, аби активізувати роботу в напрямку пошуку вільних місць. За словами Віталія Володимировича, на це питання повинні звернути особливу увагу новообрані сільські голови. Він також додав, що на місцях має бути виділена ставка соціального працівника. «Про це повинні потурбуватися голови сільських та селищних рад, – пояснює Віталій Коваль, – адже в них залишається власний фінансовий ресурс, враховуючи зміни в податковому законодавстві та систему децентралізації. Таким чином вони мали б переглянути можливості відновлення такої ставки у кожній раді чи створити відповідні структури в об’єднаних громадах. Соцпрацівник працював би з внутрішньо переміщеними особами, непрацездатними людьми, сім’ями АТОвців».

Перший заступник дав також завдання відпрацювати питання оздоровлення дітей переселенців, зокрема і відпочинку на Черкащині дітей зі Сходу: «Ми маємо долучати їх до українського середовища», – підкреслив наостанок Віталій Коваль.

Телефонні гарячі лінії для внутрішньо переміщених осіб:

(0472) 36-11-13; (098) 300-35-05.

Урядова гаряча лінія: 0 800 507 309.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору