Обласна дитяча лікарня тепер з лапароскопом. Це прилад, який дозволяє оперувати без звичного розтину: мікрохірургічні інструменти, освітлювач та відеокамера вводяться через проколи розміром 3-5 міліметрів. Досі наша область була єдиною в Україні, де дитяча хірургія його не мала. Тепер він є, і найсучасніший, інформує Черкаський край.
Уже була проведена перша лапароскопічна операція трирічній дитині з гіпертрофією аденоїдів та мигдаликів, — повідомив головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні Микола Кондрацький. — Провів її В’ячеслав Миколаєнко, головний позаштатний отоларинголог управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Зараз готуємо наступного пацієнта. Апарат доукомплектовується для роботи і в інших напрямках хірургії. Ним можна буде оперувати гострий апендицит (а це в нашій лікарні майже 300 випадків на рік), грижі, кісти, непрохідність кишківника, вроджені вади, видаляти жовчний міхур. Світова практика — близько 70% невідкладних операцій виконуються цим апаратом.
Переваги лапароскопічних операцій для пацієнтів: менша травматизація, менша ймовірність злукової («спайкової») хвороби, менша глибина наркозу. Якщо після відкритого хірургічного втручання дитина повинна лежати в лікарні 10-12 днів, то після малоінвазивного — на третій-четвертий стає на ноги.
Безцінна ця техніка і для діагностування хвороб, вроджених вад (екран передає з мікровідеокамери збільшене чітке зображення). Скажімо, характерна ситуація: привезли немовля з болем у животі. Негайно прояснити причину може огляд черевної порожнини лапароскопом. За його допомогою можна також не лише виявляти пухлини, а й брати їх мікрочасточки на аналіз. Працювати з новим приладом уже готові три хірурги, пройдуть навчання ще кілька.
Лапароскоп відомого в галузі ендоскопічної техніки німецького виробника обійшовся у 70 тисяч євро, розповів радник голови облдержадміністрації Ігор Фесун:
— Це набагато дешевше, ніж навіть китайські. Бо ж ми купували напряму у компанії «Karl Storz». Виробник (мабуть, здивований тим, що українцям уже не треба платити «відкати») зробив нам скидку 40% від заводської ціни. Ще й подарував лор-насадку, яка коштує 15 тисяч євро. Половину коштів на придбання лапароскопа спрямував обласний бюджет, половину — районні бюджети ускладчину.
Начальник відділу надання допомоги матерям та дітям управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталя Лакуста, наголосила, що за неповні п’ять років роботи лікарні прооперовано 16 тисяч пацієнтів. Серед них — сотні новонароджених і дітей з дитячим церебральним паралічем, у той час як раніше такі операції не робилися в нашій області. А лапароскоп виводить хірургічну допомогу дітям області на новий рівень.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram