З року в рік вода в акваторії м. Черкаси забруднена вище норм сполуками азоту, фенолами, хромом шестивалентним, міддю, цинком і марганцем. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
На основі спостережень третього кварталу 2017 року, поверхнева вода водосховища була найбільше забруднена манганом - до 8 ГДК - у створі 6 км нижче міста; хромом шестивалентним до 7 ГДК - в створі нижче вантажного порту та в створі 6 км нижче міста. Найвищі концентрації фенолів, на рівні 6,0 ГДК, були зафіксовані в створі 6 км нижче міста.
В цьому ж періоді якість води була погіршена через інтенсивне розмноження водоростей та їх відмирання. Наслідки цих процесів призвели до цвітіння води. В окремих місцях прибережної смуги м. Черкаси був відчутний неприємний запах води.
Проте, у порівнянні з даними спостережень 2 кварталу 2017 року концентрації мангану зменшились у 5,6 рази. В той період максимальні концентрації марганцю перевищували ГДК у фоновому створі (в районі мосту через річку Дніпро) у 43 рази. Також, дані досліджень у 3 кварталі показують про значні зниження у поверхневій воді концентрацій заліза загального - у 7,2 рази.
Це ще раз підтверджує той факт, що концентрації забруднюючих воду речовин знаходяться в прямій залежності від їх скиду у річку.
За інформацією обласного гідрометеоцентру
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram