В черкаському гідрометцентрі розповіли, чи вистачить вологи озимим культурам

24 лютого 2018, 14:58

Незважаючи на велику кількість слаборозвинених посівів озимини на час припинення вегетації, зимова погода небезпеки їм не представляла. У період найбільш холодної погоди у 3-й декаді січня, коли морози досягали -18-25°, завдяки надійному сніговому покриву висотою 5-45 см, загрози для вимерзання не було – мінімальна температура грунту на глибині вузла кущіння нижче 2-5° морозу не опускалась.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- За даними наших районних агрометеорологів, які проводять на тестових полях в області, наразі озимі культури в стані спокою, похолодання відбувається поступово, тому морози до 25°, що очікуються 26-27 лютого, можуть зашкодити хіба що посівам озимого ріпаку, - зауважує Віталій Постригань. - Водночас, з досвіду попередніх років можна констатувати, що вимерзання посівів в лютому вкрай малоймовірно. За прогнозом, на початок активної вегетації в середньому по області на площі близько 5 % озимі зернові культури вийдуть із зими у незадовільному стані, що в рамках природного фону.

Одночасно, тепла з надмірною кількістю опадів зима була надзвичайно сприятливою для формування запасів вологи. Так, опадів вже випало в 1,3-2 рази більше норми. А тепла погода, слабко промерзлий або талий грунт сприяли доброму поглинанню тало-дощових вод.

- Тому на початок весни вологозапаси грунту на більшості площ очікуються одними із найбільших за останні 30 років та їх кількості буде достатньо для розвитку i росту сільгоспкультур культур у весняний період вегетації. Лише на Чигиринщині, де дефіцит опадів попереднього року не перекрився і становить 30 % до норми, вологи буде в межах звичайних значень. Аграріям варто приділяти значну увагу агротехнічним заходам спрямованим на закриття i збереження ґрунтової вологи, - додає фахівець.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору