“Молодь має знати, хто наші вороги”: в Черкасах Герой України розповів про початок російсько-української війни в 2014 році

09 квітня 2024, 14:27

У Черкасах відбулася прес-конференція з Героєм України Володимиром Жемчуговим. Захід пройшов у межах освітнього проєкту "Як починалась війна".

Проєкт започаткований у 2019 році Міністерством культури та інформаційної політики України. Під час тематичних зустрічей партизан, учасник російсько-української війни Володимир Жемчугов із власного досвіду розповідає школярам та студентам про те, як у 2014 році починалася російсько-українська війна.

- Після того, як Володимира звільнили з російського полону, він сказав, що з росіянами потрібно боротися далі. Але фізично продовжувати боротьбу він вже не міг, тому почав вести інформаційну кампанію, - зазначає координаторка проєкту Олена Жемчугова.

Черкаси стали четвертим обласним центром, куди цьогоріч приїхали представники проєкту "Як починалась війна". Спочатку зустріч провели з усіма охочими, пізніше - зі старшокласників місцевих шкіл.

- Під час заходів ми також показуємо молоді наш двосерійний фільм про початок бойових дій в 2014 році. Кадри для стрічки робили звичайні люди на свої камери, на смартфони. Найкраща наша пропаганда - це правда. Зараз діти майже не цікавляться тим, що було в 14-му році, адже багато з них в той час були ще зовсім маленькі. Але якщо ми втратимо молодь - ми втратимо Україну. Тому цей проєкт ми робимо для того, аби молодь знала, хто наші вороги, - розповідає Володимир Жемчугов.

Під час зустрічей Володимир спілкується з дітьми та відповідає на їхні питання.

- За два роки ми відчули фідбек від дітей. У різних областях багато питань у них повторюються, зокрема про те "чому росіяни прийшли нас вбивати?", "чому вони почали цю війну?" - додає Володимир.

Зазначимо, що Володимир Жемчугов - український партизан, учасник російсько-української війни. Він народився у місті Красний Луч Луганської області.

29 вересня 2015 року випадково підірвався на розтяжці, внаслідок чого втратив кисті обох рук і зір. З важкими пораненнями потрапив у полон, де провів 11 місяців. Після звільнення повернувся в Україну та почав проходити курс лікування.

За особисту мужність та героїзм, незламність духу у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу 21 січня 2017 року Володимиру Жемчугову було присвоєно звання Герой України з врученням ордену "Золота Зірка".

З 2018 року активний учасник державних та волонтерських заходів в Україні та за кордоном, зокрема проводить національно-патріотичні лекції-бесіди зі студентами, школярами, курсантами, військовослужбовцями.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору