Черкащанка Діана шукає нових "батьків" для маленького тхора. Усе через те, що у мами дівчини з'явилася алергія на чотирилапого.
Такі випадки хоч і трапляються, але досить рідко. Через це у тхора немає постійного імені, іноді вона називає його Бакі. Проте черкащанка вважає, що догляд за тваринкою схожий на піклування про дитину. "Батькам" варто слідкувати за раціоном, щепленнями й прогулянками Бакі та зважати на іноді бешкетливий настрій, характер малюка і його звички.
Діана розповідає, що коли нові власники почнуть думати над ім'ям для малюка, то їм варто обрати якесь коротке і таке, що не вживають у розмовах кожного дня. Щоб тхореня знало, що це саме його так звуть і розуміло, що на це слово потрібно реагувати увагою. Якщо ж ім'я буде довге та буденне, то жодної реакції у тваринки не викличе.
Діана зазначає, що найперше, що слід знати майбутнім власникам - це те, що фретка (домашньою версією дикого тхора) спить дуже багато - близько 20-и годин у добу. Тварина добре уживеться з людьми, які небагато часу проводять удома - малюк підлаштується під постійний графік господарів та буде активним у ті години, коли вони в будинку.
- Спершу людям, які візьмуть Бакі, доведеться перетерпіти декілька днів того, бо він буде о третій-четвертій ночі шкребтися аби його випустили з клітки. Це через те, що в мене був такий "розпорядок", - коментує Діана.
Діана розповідає, що коли фретка не спить - то це маленьке торнадо. Він дуже активний і сумує коли один. Бакі потрібно гратися, стрибати, розважатися, бігати - будь-що, аби не сидіти на місці.
- З м'якими іграшками у тхореняти взагалі окрема історія. Якщо ви вирішили дати йому погратися нею, а в цієї забавки є пластмасові очі, то він їх відразу видере. Я не знаю чому, але Бакі не подобаються оченята іграшок. Він їх вигризає, тож усі іграшки, якими я граюся з ним, "сліпі", - сміється Діана. - Він очі їм відгриз і заспокоївся.
Власниця зазначає, що гратися з фреткою руками не варто - вони боляче кусаються, адже не розуміють того, що роблять. Бакі ж вона змалку привчала не прикушувати руку.
- Коли тхореня кусає, ви повинні відразу, як і будь-якій тваринці, пояснити, що цього робити не можна. Я, наприклад, брала малюка в руку, легенько била по носі та суворим тоном казала "не можна". Фретки розуміють інтонацію голосу, то за декілька разів Бакі звик і вивчив цю заборону, - розповідає Діана.
Гратися з фретками можна за допомогою іграшок для котів. Бажано обирати гумові або на паличці, такі, як для кошенят. Проте відразу потрібно готуватися до того, що за декілька днів іграшка буде прокушена.
- Тхори можуть пищати та шипіти. Друге вони роблять тоді, коли "нападають", або коли дуже лякаються чогось. Пищать - коли їм роблять боляче. Хоча Бакі такого ніколи ще не робив. Взагалі його можна вважати тихеньким, - зазначає дівчина.
Дівчина розповідає, що клітка, у якій потрібно тримати фретку, повинна бути дуже міцною, бо тхори сильні і намагатимуться втекти "на волю". Діана зазначає, що будь-які дверцята клітки фретки вчаться відкривати за добу-дві.
- Також тхори не люблять купатися, проте, коли ви його у ванну покладете, то він попливе. Купаю я його шампунем для котів або собак. Це варто робити раз в один-два тижні доки фретки переживають перехідний вік, адже в цей період вони пахнуть мускусом. Після цього тхореня можна каструвати і жодного запаху вже не буде.
"Годуємо, як кота - лікуємо, як собаку"
- Годувати фретку потрібно, як дороге кошеня. Корм має бути преміум-класу. Дешевими не можна годувати, бо від них у малюка почне випадати шерсть, - зазначає Діана. - Обов'язково повинна бути вода, постійно у достатній кількості.
Однак, якщо власники не бажають годувати кормами - можна купувати сире нежирне м'ясо. Це може бути або куряча печінка чи серце, або ж телячі легені. Це все потрібно перемолоти на фарш і давати невеличкими порціями. Важливо щоб суміш була переморожена, щоб не заразити паразитами тваринку.
- У жодному випадку не можна підгодовувати крупами та солодощами. Буквально на фалангу пальця можна дати якийсь овоч чи фрукт. І варто пам'ятати, що їдять тхоренята багато й часто - у них дуже швидкий метаболізм.
- Доки Бакі росте, часу з ним потрібно проводити по максимуму багато. Брати на руки, гладити, тобто показувати що це не боляче, а приємно, - говорить дівчина.
Тхореня потрібно вакцинувати. У ветеринарній клініці потрібно зробити щеплення від сказу та комплексне противірусне. Це важливо. Необхідно робити вакцину малюку після народження і потім щорічно повторювати цю процедуру. Також давати капельки проти глистів. Але найголовніше - без вакцини фреткам на вулицю зась.
- Взагалі з Бакі можна гуляти на свіжому повітрі у будь-яку пору року. Буде навіть краще, якщо прогулянка в години його активності відбудеться на природі, бо і він набігається та втомиться, - розповідає Діана.
- У дощову погоду, щоправда, їх не варто вигулювати, бо вони повністю обваляються у калюжі. А ще намокнуть і можуть захворіти, - розповідає Діана. - Тобто потрібно слідкувати за протягами та тим, чи тепло тваринці.
Власниця розповідає, що для прогулянки фреток на вулиці необхідно придбати нашийник, як для котів маленьких порід, що потрібно надягати й на шию, і під лапки. Дівчина попереджає: якщо не дотримуватися цих вимог, то фретка може вивільнитися під час прогулянки і шансів зловити його надзвичайно мало. Також Діана радить не забувати з собою брати воду на прогулянки.
"Тхоренята вживаються абсолютно з усіма тваринами. Коли роззнайомляться - можуть і гратися"
Діана розповідає, що фретки уживаються і з кошенятами, і з великими породами собак. Однак спершу малюку з іншими тваринками потрібно буде познайомитись. У цей період вони можуть пошипіти, але цей етап швидко проходить.
Діана розповідає що з маленькими дітьми у фреток взагалі окрема атмосфера - тваринки терплять навіть якщо малюк потягне за хвоста або буде необережно брати їх на руки. Їм просто необхідно звикнути до присутності малечі. А оскільки у фреток дуже гнучке тіло, то з ними можна дозволяти гратися дитині - тваринка сама вивернеться, викрутиться, зігнеться чи крутитиметься, якщо виникне потреба або набридне сидіти на руках.
Власниця розповідає що тваринку віддасть лише в надійні руки людям, які розуміють усю відповідальність за Бакі. Звертатися просить за її телефоном: 063-532-69-45. Діана додає, що обов'язково прокунсультує власників стосовно малюка фретки.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram