Усе під контроль: нелегальним забудовникам в Умані готують штрафи

25 травня 2016, 16:49

1

Удар по нелегальному будівництву, особливо в районі паломництва, має нанести новоствореного відділу державного архітектурно-будівельного контролю. Усе нове будівництво віднині буде під контролем міста, а не обласного центру. Особливу увагу планують приділити будівництву нелегальних готелів та комерційної нерухомості, інформує Вечірня Умань.

Експеримент минулої влади, коли за будівництво в Умані відповідали Черкаси, завершився. Результатом стали численні конфлікти між громадою міста та нелегальними забудовниками. Минулого тижня у Києві були підписані документи, а в Умані створена власна інспекція державного архітектурно-будівельного контролю . Очолила інспекцію луганчанка Валентина Чорна. Жінка, що бачила війну, сьогодні обіцяє одне – в Умані закінчується ера «посередників», хабарів та нелегального будівництва…

Куди скаржитися на нелегальне будівництво?
20300, вул. Коломенська, 3а, ДАБК
3-09-29

Хочете будуватися? Працюйте легально та не витрачайте кошти на посередників

35 років у будівництві, 12 років – у технагляді. Вона вже сформувала команду, пройшла усіма районами міста і не дозволяє себе фотографувати. Причина – прийшла працювати на результат. Валентина Георгіївна у розмові чітка. Відразу попереджає – ми не говоримо про політику та війну. На бліц-інтерв’ю – 15 хвилин. Далі – у неї вже розпланована робота з юристом та скаргами уманчан. Її завдання – розчистити «авгієві конюшні» нелегального будівництва, що «наросли» в Умані за роки «управління» з Черкас… Обіцяє чітку та справедливу роботу – будівництво має бути легальним. І всі будуть рівні перед законом.

- Як ви потрапили до Умані з Луганська?
- Я працюю на країну. Мене запросили до Умані. Попередили, що тут складна ситуація.

Вже знайомі з містом? Які враження?
- З містом знайома. Пройшла усіма районами. Сформувала команду. Відбирала лише тих, хто готовий працювати. Підібрала гарного юриста. Тепер готова до роботи. Щодо вражень – справді, ситуація складна та «задавнена».

На вас покладають надії, що зупините «корупційні схеми». У нас особлива біда з районом паломництва. Що плануєте робити?
- Працювати. Наша ціль – навести порядок в будівництві. Зареєструвати усі «самострої» і самозахвати. Це буде жорстко. Без поблажок. Відразу хочу сказати різноманітним «посередникам» і тим, хто вважає, що можна «домовитись». Умова може бути лише одна – законність та легальність роботи. Після певних життєвих подій я ціную лише одне – людське життя. Тому тим, хто має нелегальне будівництво, порада – не витрачайте гроші на «посередників». Це не допоможе. Лише законна, чесна та прозора робота, гарантує вам чесне та справедливе ставлення.

2

-  Є перші результати?
-  Так. До мене приходять люди, які самі на себе пишуть скарги. Логіка проста. Маючи самовільне будівництво, вони приходять самі, сплачують мінімальний штраф, виконують умови та  можуть спати спокійно. Якщо приходжу сама – штраф буде в «надцять» разів вище. І вас усе одно чекатиме оформлення згідно норм.

-  І вже є перші штрафи?
- За два дні роботи уже 15 справ. Уже перші справивідправлено на виконавчу службу. Більше не буде, як раніше – припис, штраф, його ніхто не сплатив і усі забули. Уже виписано штраф на один об’єкт на 370 тисяч гривень. І шість об1єктів – в межах 7-8 тисяч. Якщо вимоги не будуть виконані, будуть повторні штрафи.

Цікавий факт: за три місяці в Умані подано 64 декларації про забудову. У 2015 – 12. У 2014 – 9. Або Умань несподівано почала будуватися, або ж забудовники виходять з тіні…

Олександр Цебрій: Закликаю громаду підтримати легалізацію будівництва

Умань стала першим містом на Черкащині, яке зуміло створити державну архітектурно-будівельний контроль від міської ради. Це був важкий шлях. Мені навіть були погрози від деяких забудовників, щоб ми працювали «по-старому». Хочу сказати, що ніякі погрози не завадять місту розвиватися. І хочу закликати громаду міста активно долучатися до боротьби із незаконним будівництвом. Лише разом ми зможемо збудувати комфортне місто, де пануватимуть закон та порядок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору