Уперше за 20 років уманські пенсіонери залишилися без пільгових перевезень

03 лютого 2016, 12:27

e2d733482b305304240a334a4d695c6b_L

У держбюджеті на 2016 грошей на перевезення пільговиків не виділили. Тож пенсіонери залишилися без транспорту. Проте все ж є категорія пільговиків, яка фінансується із Уманського міського бюджету. Вони зможуть і надалі їздити у автобусах безкоштовно, пише Вечірка.

Пільгове перевезення на Уманщині діяло із 1994 до 2015 року включно, допоки держава виділяла кошти. Із початком нового року безкоштовний проїзд зник по всій Україні – депутати не заклали для нього коштів у держбюджет.

Проте уманчани все ж продовжували користуватися пільговим транспортом впродовж січня 2016 року . Керівництво ТОВ «Круїз-Авто» та міський голова до останнього надіялися, що будуть внесені зміни у держбюджет і гроші на перевезення будуть виділені. Проте дива не сталося. Тому з 1 лютого уманські пільговики залишилися без транспорту.

- Передбачити кошти на пільгові перевезення із міського бюджету ми не можемо, оскільки для таких дій немає законодавчої бази. Тому ми не маємо права цього робити, - коментує начальник фінансового управління Уманської міської ради Алла Петриченко.

Пільгові перевезення залишаться тільки для тих категорій громадян, фінансування для яких постійно надходило із міського бюджету. А це:

- інваліди війни

- учасники бойових дій

- інваліди з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС І, ІІ категорій

- члени сімей загиблих учасників АТО

- інваліди по зору І, ІІ групи

- супроводжуючі особи інвалідів І групи по зору (не більше одного супроводжуючого)

Автобусами ТОВ «Круїз-Авто» також здійснюватиметься пільгове перевезення членів товариства УТОГ. А також встановлено пільговий тариф на проїзд учнів початкових (1-4) класів загальноосвітніх шкіл у навчальний період у розмірі 1,50 грн.

Аналогічна ситуація з пільгами склалася по всій області. Однак деякі бюджети все ж знайшли гроші на перевезення окремих пільгових категорій громадян.

Поділитись

Коментарі

Вгору