Від самого початку військових дій на Сході займаюсь підтримкоюНацгвардії, особливо хлопців з уманського взводу. В певний момент зрозумів, що саме цим – організацією поставок продуктів, засобів захисту та інших речей нашим хлопцям в зону АТО приношу найбільшу користь, пише сайт 04744.info.
Потреби у наших бійців на Сході є постійно. Проте, за моїми власними спостереженнями, уманський взвод Нацгвардії, який несе службу на 6-му блокпосту біля Слов’янська одягнутий та екіпірований чи не найкраще з усіх інших учасників АТО в тому районі. Це все – завдяки значній підтримці підприємців з Уманського району та простих громадян, які постійно передають їм кошти, продукти та речі.
На кожному віче збираємо гроші на потреби тих, хто нині воює за Україну на Донбасі. Минулої неділі зібрали 1900 грн, а позаминулої – 400 грн. За них купуємо каски, бронежилети, біноклі, прилади нічного бачення та багато іншого. Минулого тижня хлопці попросили зручне взуття, ми їм передали декілька пар кросівок.
Також уманським бійцям потрібен тепловізор – це прилад, який дозволяє бачити температурні випромінювання від людських тіл навіть в темноті. Дуже необхідна штука, яка допомагає запобігти несподіваним нічним атакам на блокпост. Коштує близько 60 тисяч гривень. Тепловізор гіршої якості можна купити за 20-30 тисяч, але він не годиться для тих умов, в яких доводиться нині служити бійцям Нацгвардії.
Зараз проводимо збір коштів на тепловізор для наших уманських бійців, проте постійно виникають якісь оперативні, термінові потреби, на які ми вимушені перенаправляти зібрані кошти. Буквально пару днів тому мені зателефонували і сказали, що на Схід відправляються ще 11 хлопців з Уманського району і що їм потрібні каски. Довелося взяти частину із зібраних на тепловізор коштів і купити хлопцям каски.
З Чехії через Польщу до нас їхала партія касок і бронежилетів. Каски і приблизно 30 бронежилетів польські митники затримали на кордоні. Сказали, що там не вистачає якихось сертифікатів. Написав листа в Комітет нацбезпеки з проханням посприяти нам в питанні довезення цих речей в Україну, проте поки що результату немає. Займатись усім відразу часу не вистачає.
10 касок на собі мав пронести на собі через польсько-український кордон один чоловік. Проте десь в лісі він поранив ногу, потрапив в лікарню, чекаємо, поки видужає і таки доставить нам наш вантаж. Каски замовляємо в Чехії, їхня стандартна вартість – 80 євро за штуку, але чекати доводиться по 10 днів, поки укомплектують замовлення. Ми платимо по 100 євро за каску і нам їх відправляють без черги. Ще в 30 євро обходяться транспортні витрати в перерахунку на кожну каску.
Бронежилет 4-го рівня захисту коштує близько 2-2,5 тисяч гривень за штуку, якщо потрібно терміново, то можна купити за 2 600. За бронежилет 5-го рівня доведеться віддати 3 460 грн. В Дніпропетровську живе якийсь чоловік, який сам робить бронежилети. Каже, що їх він може продавати армії по 1000 гривень за штуку. Він пропонував український воякам свої вироби, проте через ускладнені процедури тендерних закупівель в нього нічого не вийшло. Стосовно якості, то мої знайомі тестували ці бронежилети, казали, що вони хорошої якості.
На початку АТО купували нашим бійцям бронежилети з Ізраїлю. Вони дуже хороші, легенькі (до 1 кілограма), зручні, виглядають так, наче кофтина. І по рівню захисту – на 6-ий чи навіть 7-ий рівень затягували. Єдиний недолік – висока вартість. Після того, як сепаратисти викрали 22 ізраїльських бронежилети, які ми з Тального відправили на Луганськ, було дуже шкода. Більше цих бронежилетів не купуємо, орієнтуємося на дешевші аналоги.
Тримаємо постійний контакт з уманським воєнкомом Петром Дмитровичем Юрчаком. Від нього дізнались, що 12 хлопців з Умані та Уманського району (села Шарине, Ладижинка, Полянецьке, Гродзево, Текуча, Бабанка), які нині служать в різних підрозділах в зоні АТО, потребують бронежилетів та касок. Всього на Сході зараз служать близько 50 наших земляків. Зараз працюємо над створенням єдиного реєстру бійців з Умані та району – хочемо допомогти їм усім, чим зможемо. Робота по збору відомостей ускладнена тим, що лише частина з них призивались через воєнкомат, частина ж записувались добровольцями прямо з Майдану.
Окрім продуктів та бойового спорядження, в зоні АТО потрібні ліки, рукавиці. Багато чого до наших уманських хлопців не довозимо, бо по дорозі вантаж оглядають ще мінімум 3-4 українські блокпости. А оскільки вони забезпечені гірше, ніж наш загін, то хтось з бійців постійно просить то якесь яблуко, то помідор чи печиво. Ми їм лишаємо по ящику-другому і їдемо далі.
Сергій Яремчук, 34 роки, підприємець
Народився і виріс в місті Умань. Підприємництвом займається з 17-ти років. Мав кілька виробничих підприємств та супермаркетів в Житомирі та Києві. Після приходу до влади Януковича більшу частину бізнесу втратив. Одружений, має двох доньок 5 та 10 років. Член політичної партії «Свобода».
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram