У холодну пору року лісові мешканці потребують особливої уваги. Мороз та сніг значно ускладнюють життя диких тварин і добування їжі. Крім того, тварини взимку потребують ще й мінеральних солей для зміцнення імунітету та розвитку стійкості популяції виду.
Тож саме в цей час працівники Уманського лісгоспу активно проводять підгодівлю диких тварин на території мисливських угідь підприємства, що розташовані на території Юрківського та Синицького лісництв.
До зимових холодів лісівники готуються весь рік, облаштовують спеціальні майданчики для підгодівлі, заготовляють та закупляють корми. Цьогоріч лісгоспом для потреб вольєрного господарства та мисливських угідь заготовлено 60 тонн кукурудзи в качанах, 3000 кг сіна, 1300 кг солі, а також 2500 штук віників гіллячкового корму, які найбільше полюбляють зайці, козулі, олені та лосі.
«Ми постійно слідкуємо за підгодівельними майданчиками, контролюємо, аби їжі лісовим мешканцям завжди було вдосталь. Корм викладаємо у місцях максимального скупчення тварин, там, де вони почувають себе вільно. Здебільшого ці місця знаходяться у важко доступних для людей місцях, серед чагарників, у ярах та балках», – розповідає міжрайонний мисливствознавець Уманського лісгоспу Ярослав Лановський.
Крім того, Ярослав Лановський додає, що наразі триває облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин. Такий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території лісгоспу. Проводять підрахунок шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві. Згодом результати обліку будуть узагальнені для визначення динаміки чисельності мисливських тварин та для майбутнього встановлення лімітів їх використання, норм добування й пропускної спроможності мисливських угідь.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram