«Уманьгаз» назвав дату відновлення газопостачання

11 липня 2018, 20:06

9 липня через розгерметизацію газопроводу високого тиску «Городецьке – Умань» було припинено подачу газу до Умані та двадцяти сіл району. Відновлення газопостачання стало приводом для позачергового засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Уманській міській раді, пише "04744.info".

Під час засідання комісії заступник головного інженера ПАТ «Уманьгаз» Микола Шевчук зазначив, що про розгерметизацію сталевого газопроводу високого тиску діаметром 530 мм на ділянці від газорозподільної станції села Городецьке до головного газорегуляторного пункту №24 міста Умань повідомив слюсар-обхідник.

- Після огляду місця події та виявлення витоку газу з води було прийнято рішення про зупинення подачі газу з газорозподільної станції села Городецьке. Інформування промислових користувачів ПАТ "Уманьгаз" здійснювалася за допомогою телефонного зв’язку. Населення інформували за допомогою електронних засобів масової інформації, ― зазначив Микола Шевчук.

Пошкодження газопроводу високого тиску виявили в районі греблі ставка поблизу кар’єра в селі Городецьке біля автодороги, що сполучає місто Умань з Олександрівським кладовищем.

На місці аварії організовано відновлювальну роботу за допомогою трьох екскаваторів та двох одиниць автотранспорту, залучено дві ланки монтажників. Пошкодження газопроводу знаходиться у заболоченій місцевості на глибині близько 4,5 метра. Для відкачування поверхневих та ґрунтових вод залучено два спецавтомобілі державної служби з надзвичайних ситуацій.

За словами заступника голови правління з питань безпеки ПАТ «Уманьгаз» Олега Дудника, попередньою причиною розгерметизації газопроводу став людський фактор. Власники водойми, яка знаходиться у районі проходження газопроводу високого тиску, самостійно обладнували механізми для спуску води зі ставка. Під час земляних робіт вони наткнулися на газову трубу. Проте власники ставка не повідомили ПАТ «Уманьгаз» про пошкодження труби, тому зварювальні роботи не були проведені. Це через деякий час призвело до розгерметизації.

Заступник головного інженера ПАТ «Уманьгаз» Микола Шевчук зазначив, що 11 липня газопостачання у місті Умань та навколишніх селах буде відновлено. Користувачів просять бути обачними, заздалегідь перевірити стан газового обладнання та перекрити газ перед газовими приладами.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору