“Уманьферммаш” отримав нового інвестора

17 липня 2014, 16:11

ПАТ "Уманьферммаш" – найбільше промислове підприємство регіону, що вижило у всіх штормах і буревіях економічної кризи. Умань особливо цінує цей завод. Адже це «становий хребет» місцевого бюджету (до 30 відсотків надходжень) і годувальник, що дає надійний заробіток сотням людей (середньомісячна заробітна плата у першому півріччі – понад три тисячі гривень). Головний спонсор, що безвідмовно допомагає школам, лікарням, дитсадочкам. Будує житло і ремонтує дороги – вулиця Енергетична, що веде до заводу, найвпорядкованіша у місті. Це при тому, що останні роки на підприємстві наростають проблеми. Заводчани тривожаться за стан рідного «Уманьферммашу», та й для всього міста цей завод означає багато. Днями Умань облетіла звістка, яка додає оптимізму: «Уманферммаш» має нового дуже перспективного інвестора. Не з Донецька, як раніше – з Києва, інформує "Черкаський край".

Новину детально прокоментував на прес-конференції генеральний директор заводу Анатолій Ліпкан. За минулі 10 років «Уманьферммаш» пережив кілька дуже різних періодів своєї історії. Був потужний ривок у виробництві, у нарощуванні соціальної інфраструктури, коли інвестором заводу став маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча. Тоді виросли житлові будинки, стадіон у місті, агроцехи в селах. Але коли після маріупольського комбінату прийшов новий інвестор налагоджений ритм порушився. «У розвиток, модернізацію виробництва надходжень практично не було, - сказав Анатолій Васильович. – Те, що завод працював отримував замовлення, зберіг соціальну інфраструктуру, навіть не втратив добрих традицій – все це завдяки спільним зусиллям колективу. Але в такий умовах виробництво довго існувати не може. Без розвитку, постійної модернізації будь-який завод, тим більше машинобудівний не має перспективи, майбутнього». І машинобудівники пішли що називається ва-банк – почали шукати нового інвестора для свого заводу. Крок непростий навіть для такого досвідченого і талановитого керівника, як А.В.Ліпкан. Але пошук був успішним і вже з першого липня вступила в дію угода з новим інвестором - київським ТОВ «Фірмабуд». До цього підприємства перейшов контрольний пакет акцій «Уманьферммашу».

- Перевага нової спілки вже в тому, що нам гарантують повне сприяння у модернізації виробництва, запровадженні нових технологій, - продовжив генеральний директор. – В ці дні ми, як кажуть, збираємо виробництво під один дах. Наш ливарний цех розташований на іншому кінці Умані, тепер переводимо його на основну територію, тут є вільні приміщення. А ділянку колишнього ливарного постараємось вигідно продати. Намічено ще кілька таких операцій, спрямованих на економію. Машинобудування для аграрного сектора , як було завжди, наш головний профіль, але продовжуємо також співпрацю з металургами. Ми ж ще з маріупольцями освоїли виготовлення обладнання для прокатних станів.

На запитання про соціальний захист своїх працівників та інфраструктуру, якою славиться «Уманьферммаш», відповідь генерального директора була однозначна: соціальний пакет буде збережено за будь-яких умов. Всі програми залишаються у дії. І їдальні з символічними цінами, і допомога ветеранам, і спортивні майданчики, і підтримка заводчан у важких життєвих обставинах, і все інше.

Ще одна унікальна особливість «Уманьферммашу»: ПАТ має власний потужний відділ капітального будівництва, який споруджує житло. І нинішньої весни заводчани заклали новий 90-квартирний будинок в гарному місці – в кінці вулиці Леніна, нульовий цикл уже завершили. Тут виростає ще один заводський мікрорайон, не гірший, ніж на вулиці Котовського над Осташівкою.

Поділитись

Коментарі

Вгору