Уманчанин втратив квартиру за великі комунальні борги

22 серпня 2017, 17:02

Згідно з новою редакцією Закону України "Про житлово-комунальні послуги" всім боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню у розмірі 0,1 % від суми боргу. При цьому загальна сума пені не може перевищувати суму заборгованості за житлово-комунальні послуги. Про це із посиланням на "Уманську зорю", пише "04744.info".

Пеня буде нараховуватися після 20 числа кожного місяця. Так, якщо заплатити 30 числа, то доведеться заплатити на 1% більше. Уже зараз власники квартир із субсидіями, які накопичили борг як мінімум за два місяці, не мають права на продовження знижки. Такі зміни набрали чинності у травні, після прийняття Кабінетом Міністрів України постанови №300.

Якщо заборгованість перевищує 10 тис. грн., будь-який постачальник комунальної послуги може подати заяву до суду. В свою чергу суддя має право накласти арешт на машину, квартиру чи інше майно і через державну виконавчу службу продати його у рахунок боргу.

Приміром, власник квартири в житловому будинку № 7 по вул. Велика Фонтанна заборгував значну суму за житлово-комунальні послуги. Згідно рішення Уманського міськрайонного суду державною виконавчою службою на квартиру було накладено арешт. Однокімнатна квартира була продана за 180 тис. грн. і борг було погашено.

Усі власники квартир, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги, отримали приписи на погашення боргу, на окремих житлових будинках розміщені оголошення з переліком квартир боржників. Значна частина з них вже розрахувалася, а на власників квартир, які ухилялися від сплати боргу, направлялися заяви до суду, за якими винесені судові накази для примусового стягнення боргу.

Тож мешканці, які мають борги з квартирної плати, зобов’язані погасити їх найближчим часом, аби РЕУ №3 мало можливість ремонтувати житловий фонд та готувати його до експлуатації в зимовий період.

Вгору